web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Nienawiść rodzi nienawiść

źródło: Pixabay

źródło: Pixabay

Około piętnaścioro nastolatków z kilku szkół w Boulder, Kolorado, w grupie facebookowej „planowało” wymordowanie „wszystkich Żydów i czarnuchów”. Policja wykryła grupę po samobójstwie jednego z jej członków.

Miasto Boulder, siedziba University of Colorado, nazywane na wpół ironicznie Ludową Republiką Boulder (The People’s Republic of Boulder’), jest od lat liberalną enklawą w dosyć konserwatywnym stanie Kolorado. Ale i tutaj dotarła fala nacjonalizmu, rasizmu i nienawiści do innych, która rozlewa się po świecie.

Pięciu członków facebookowej grupy, która rozważała „ostateczne rozwiązanie” uczęszczało do małej szkoły w dzielnicy Gunbarrel (Lufa). To placówka dla osób, które nie potrafią odnaleźć się w wielkich szkołach, nastawionych na rywalizację. Jak się okazuje, małe środowisko także nie sprzyjało ich rozwojowi.

Samobójca, na krótko przed targnięciem się na własne życie, napisał w grupie: „Mam ciężką depresję, ale zabijanie Żydów pomoże mi z tego wyjść”.

Policja zamknęła dochodzenie, uznając, że gówniarze nie planowali żadnych akcji i nie ma dowodów, aby stanowili zagrożenie dla innych. Sami uczniowie mówią, że po prostu żartowali.

Dosyć specyficzne poczucie humoru i chyba jeden ze skutków nasilenia mowy nienawiści w trakcie obecnej kampanii prezydenckiej w Stanach. Polityczna poprawność, jak każda ideologia, nie była wolna od wad. Ale obecny regres i przyzwolenie dla mowy nienawiści wygłaszanej często przez czołowych polityków ośmiela zwykłych obywateli do wygłaszania najgorszych i najbardziej niebezpiecznych bzdur.

(oprac. bh, vh)

Źródła: Daily Cameravocativ

(Visited 239 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 18 października 2016 by in FB, INNY, CZYLI BLIŹNI, MONDO CANE – PIESKI ŚWIAT and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.