web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Utrzymać symbol Wolności

WYŁOWIONE Z SIECI:


Tablica pamiątkowa w redakcji Gazety Wyborczej przedstawiająca pierwszy numer dziennika z 8 maja 1989. Fot. Adrian Grycuk, Wikimedia Commons https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Tablica_pamiątkowa_Gazeta_Wyborcza_ul._Czerska.JPG

Tablica pamiątkowa w redakcji Gazety Wyborczej przedstawiająca pierwszy numer dziennika z 8 maja 1989. Fot. Adrian Grycuk, Wikimedia Commons 


 

Pamiętam pierwsze numery Wyborczej, znikające z kiosków w oka mgnieniu i czytane „przechodnio”.
Ta Gazeta od zawsze jest dla mnie symbolem Wolnej Polski, symbolem zmiany i głosem tych, którzy kiedyś na powielaczach i sitach drukowali „bibułę”. Dziś czasy są takie, że reklamodawcy dyktują warunki, ale nie do końca.
Gazetę należy kupować i czytać, także po to, by nie pozwolić na ograniczenie jej zasięgu i przechylenie szali w wojnie informacyjnej na rzecz tzw. niepokornych. Wyborcza pisze dla mnie i dlatego ją czytam i czytać będę, a jak mi się w niej coś nie podoba to o tym mówię. Wyborcza to symbol, którego warto bronić i o który warto dbać. Może to i myślenie naiwne, ale czy to co się stało w 1956, 1970, 1976, 1980 i 1989 nie było po trosze przejawem takiej właśnie naiwności?
Kupujmy więc Wyborczą, bo oprócz tego, że ciekawa, to przypomina o tym, że nie zawsze było nam tyle wolno.

znalezione na FB, Robert Myśliński

Komentarz do artykułu na portalu wirtualnemedia.pl pt. Droższa „Gazeta Wyborcza” z mniejszą redakcją: skutek spadków sprzedaży, których nie można odwrócić (opinie)

(Visited 184 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 16 października 2016 by in FB, HISTORIA, obyczaje, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.