web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

300 miłosiernych

Polscy uchodźcy; żołnierze i ludność cywilna, przybywający do Iranu z ZSRR w 1942 r., źródło Kenneth K. Koskodan, "No Greater Ally", Osprey, Wikipedia https://en.wikipedia.org/wiki/Evacuation_of_Polish_civilians_from_the_USSR_in_World_War_II#/media/File:Do_polskiej_armii002.jpg

Polscy uchodźcy; żołnierze i ludność cywilna, przybywający do Iranu z ZSRR w 1942 r., źródło Kenneth K. Koskodan, „No Greater Ally”, Osprey, Wikipedia 


Warszawa, 15.10.2016. Trzysta osób zebrała na Placu Defilad manifestacja pod haslem „Polska przeciwko rasizmowi i przemocy”. Zorganizowała ją inicjatywa Chlebem i Solą we współpracy z Fundacją Batorego w ramach międzynarodowego Dnia Solidarności z Uchodźcami.  Henryk Wujec, dawny działacz KOR,  nawoływał do utworzenia Komitetu Obrony Uchodźców. Już sama nazwa wiele mówi o nastawieniu Polaków do ludzi uciekających od wojny i przemocy. Tak, trzeba ich bronić wobec narastającej fali agresji na tle narodowościowym, rasowym i wyznaniowym. Ofiarami podsycania nastrojów ksenofobicznych padają nie tylko uchodźcy, również osoby wyróżniające się kolorem skóry, ubiorem czy mówiące w obcym języku.
Demonstracje solidarności z uchodźcami (dużo liczniejsze) odbywają się w wielu państwach. 300 osób na warszawskim Placu Defilad broniło nie tylko praw człowieka ale także naszego polskiego honoru. Może za rok w wydarzeniu weźmie udział więcej solidarnych. Komentarze pod relacją w „Gazecie Wyborczej” pozwalają na optymizm co najwyżej umiarkowany:

 

Atak, metodą wojsk narodów licznych i nieceniących życia swoich nawet ludzi (np. Chińczycy czy Rosjanie w czasie WWII!), czyli FALI LUDZKIEJ jest nadal ATAKIEM, przed którym TRZEBA się bronić … 😉

danuta49

Rok miłosierdzia w kościołach.Podobno 88% katolików,nie mówiąc o prawdziwych w rzadzie. Efekt nie mogą przyjąć 7tys.uchodzców,gdyż zagrażają 34mln katolików. Albo to wszystko obłuda,albo prawdziwa na pokaz wiara !!!!!!

brzanka555

Pomagajcie………..a jakże. Zorganizujcie konwój i jedźcie do Aleppo. Też pomogę w miarę możliwości. Ale nikomu ani ja,ani moi ziomkowie nie jesteśmy nic winni. To nas upokarzano i tłamszono . Skoro czujecie się winni wobec jakiegoś narodu,to jedźcie zmazywać swe winy.

ebz195224

Liczba pajaców spod znaku judeokomuny biorących udział w tej hecy może tylko śmieszyć, przyjmujcie ciapatych ale pod swój dach…

antybandzior

To już jest śmieszne. Całe społeczeństwa europejskie mają tego dość. Widzą, że to żadni uchodźcy tylko migranci ekonomiczni. Zachowują się jak bydło, chcą kasy i życia na zasiłku. A jak nie to wszczynają zamieszki. A jeszcze są głupcy, którzy chcą to ściągnąć do kraju. Na szczęście tylko 300 osób. Gazetę rozumiem. Soros daje, soros wymaga..

totmes72

Sądząc po komentarzach, my Polacy nie zasługujemy na coś lepszego niż PiS. To partia, która jest emanacją, ale nie woli narodu, lecz jego dużej części. Nie zasługiwaliśmy na Mazowieckiego i szybko woleliśmy Tymińskiego. Nie zasługiwaliśmy na wielu uczciwych i rozsądnych polityków, woleliśmy Lepperów, Millerów, Olszewskich. Ale nie ci byli najgorszą reprezentacją suwerena, bo chociaż nie cofali nas do PRl-u. Najgorszą naszą twarzą jest ekipa „dobrej zmiany” z KACZYŃSKIM, MACIEREWICZEM, BŁASZCZAKIEM, SZYDŁO, ZIOBRO, DUDĄ, TERLECKIM na czele.

wein03

(Visited 463 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.