web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Nowa skóra Kukiza

Janusz Schwertner na portalu Polska Ma Sens

W dzisiejszym Kukizie mało jest już odwagi. W „Skórze” pojedynkował się z silniejszym facetem, dziś uderza w zranionych uchodźców, kobiety i dzieci. I inaczej niż w „Skórze”, tłum jest z nim. Gdyby nie te lajki na Facebooku i wysokie słupki sondażowe, może uderzanie w bezbronnych przychodziłoby mu trudniej.


Fot. fudovakira0, z otwartego archiwum Pixabay https://pixabay.com/sv/kostym-klä-upp-herrkläder-i-butik-714357/

Fot. fudovakira0, z otwartego archiwum Pixabay 


…nie istnieją. Paweł Kukiz – jakże ironicznie to brzmi! – wprowadził do polskiej polityki najniższe standardy. Poziom nienawiści, w ramach której się porusza, wymyka się normom. Kukiz zadaje ciosy. Bolesne, brutalne, wymierzone w ludzi niemogących się bronić. Uśmiecha się przy tym; dobrze wie, jak bardzo jest skuteczny.

Nie ma już Kukiza, który staje w obronie skrzywdzonej kobiety. Nie ma już Kukiza romantyka, dżentelmena, idealisty. Jest koniunkturalny polityk. Sięgający po oręż pogardy, nienawiści, braku zasad. Rozumiem go po części. Doskonale zrozumiał, czym jest polityka. I że w tym świecie liczy się tylko skuteczność.

Kukiz liczy ją poparciem społecznym, liczbą lajków na Facebooku, liczbą udostępnień. Łatwo wpaść w tę pułapkę – gdy kopiesz leżącego, prawdziwą frajdę sprawia ci to dopiero wtedy, gdy inni równocześnie wmawiają ci, że to jest fajne.

W dzisiejszym Kukizie mało jest już odwagi. W „Skórze” pojedynkował się z silniejszym facetem, dziś uderza w zranionych uchodźców, kobiety i dzieci. I inaczej niż w „Skórze”, tłum jest z nim. Gdyby nie te lajki na Facebooku i wysokie słupki sondażowe, może uderzanie w bezbronnych przychodziłoby mu trudniej.

Atak na rodzinę Joanny Muchy nie jest przekroczeniem granic. Kukiz-polityk granic nie rozpoznaje. Nie może ich przekraczać, bo jego plan polityczny opiera się za założeniu, że w ogóle one nie istnieją.

Dawny Paweł Kukiz sam stanąłby w obronie Joanny Muchy i jej Synów, którzy od nowego Pawła Kukiza dowiedzieli się, że mają wyrodną matkę.

Nowy Paweł Kukiz przegrałby z tym starym. Bo życzliwość i rozsądek są silniejsze od pogardy i frustracji.

Dla starego-nowego Pawła Kukiza to już jedyne pocieszenie.

 

Tekst ukazał się na portalu Polska Ma Sens pod tytulem „Granice Kukiza”. Bardzo dziękujemy za udostępnienie.

 

(Visited 532 times, 1 visits today)

One comment on “Nowa skóra Kukiza

  1. Ewa
    13 października 2016

    Maska spadla z twarzy, a moze zapomnial ja nalozyc. Hipokryzja zawsze wyjdzie na jaw. Kiwac mozna niektorych ludzi od czasu do czasu. Nie da sie kiwac calego spoleczenstwa przez caly czas. Przekonuje sie o tym nadprezes nadPolakow. Pokiwal kobietami. Udalo sie? Nie za bardzo. Pokiwal Episkopatem i juz music im dawac unijne pieniadze na rozwoj kraju, bo w przeciwnym razie ciemny lud uslyszy z ambony, ze nawet na drabince nadprezes sie nie sprawdza. Dobrze by bylo dowiedziec sie co Unia Europejska sadzi o wpychaniu tych pieniedzy Rydzykowi na ksztalcenie prokuratorow? To byloby nawet smieszne, gdyby nie bylo prawdziwe.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Information

This entry was posted on 13 października 2016 by in FB, Z ZIEMI WOLSKIEJ and tagged , , .

Kategorie

License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.