web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Nowa skóra Kukiza

Janusz Schwertner na portalu Polska Ma Sens

W dzisiejszym Kukizie mało jest już odwagi. W „Skórze” pojedynkował się z silniejszym facetem, dziś uderza w zranionych uchodźców, kobiety i dzieci. I inaczej niż w „Skórze”, tłum jest z nim. Gdyby nie te lajki na Facebooku i wysokie słupki sondażowe, może uderzanie w bezbronnych przychodziłoby mu trudniej.


Fot. fudovakira0, z otwartego archiwum Pixabay https://pixabay.com/sv/kostym-klä-upp-herrkläder-i-butik-714357/

Fot. fudovakira0, z otwartego archiwum Pixabay 


…nie istnieją. Paweł Kukiz – jakże ironicznie to brzmi! – wprowadził do polskiej polityki najniższe standardy. Poziom nienawiści, w ramach której się porusza, wymyka się normom. Kukiz zadaje ciosy. Bolesne, brutalne, wymierzone w ludzi niemogących się bronić. Uśmiecha się przy tym; dobrze wie, jak bardzo jest skuteczny.

Nie ma już Kukiza, który staje w obronie skrzywdzonej kobiety. Nie ma już Kukiza romantyka, dżentelmena, idealisty. Jest koniunkturalny polityk. Sięgający po oręż pogardy, nienawiści, braku zasad. Rozumiem go po części. Doskonale zrozumiał, czym jest polityka. I że w tym świecie liczy się tylko skuteczność.

Kukiz liczy ją poparciem społecznym, liczbą lajków na Facebooku, liczbą udostępnień. Łatwo wpaść w tę pułapkę – gdy kopiesz leżącego, prawdziwą frajdę sprawia ci to dopiero wtedy, gdy inni równocześnie wmawiają ci, że to jest fajne.

W dzisiejszym Kukizie mało jest już odwagi. W „Skórze” pojedynkował się z silniejszym facetem, dziś uderza w zranionych uchodźców, kobiety i dzieci. I inaczej niż w „Skórze”, tłum jest z nim. Gdyby nie te lajki na Facebooku i wysokie słupki sondażowe, może uderzanie w bezbronnych przychodziłoby mu trudniej.

Atak na rodzinę Joanny Muchy nie jest przekroczeniem granic. Kukiz-polityk granic nie rozpoznaje. Nie może ich przekraczać, bo jego plan polityczny opiera się za założeniu, że w ogóle one nie istnieją.

Dawny Paweł Kukiz sam stanąłby w obronie Joanny Muchy i jej Synów, którzy od nowego Pawła Kukiza dowiedzieli się, że mają wyrodną matkę.

Nowy Paweł Kukiz przegrałby z tym starym. Bo życzliwość i rozsądek są silniejsze od pogardy i frustracji.

Dla starego-nowego Pawła Kukiza to już jedyne pocieszenie.

 

Tekst ukazał się na portalu Polska Ma Sens pod tytulem „Granice Kukiza”. Bardzo dziękujemy za udostępnienie.

 

(Visited 539 times, 1 visits today)

One comment on “Nowa skóra Kukiza

  1. Ewa
    13 października 2016

    Maska spadla z twarzy, a moze zapomnial ja nalozyc. Hipokryzja zawsze wyjdzie na jaw. Kiwac mozna niektorych ludzi od czasu do czasu. Nie da sie kiwac calego spoleczenstwa przez caly czas. Przekonuje sie o tym nadprezes nadPolakow. Pokiwal kobietami. Udalo sie? Nie za bardzo. Pokiwal Episkopatem i juz music im dawac unijne pieniadze na rozwoj kraju, bo w przeciwnym razie ciemny lud uslyszy z ambony, ze nawet na drabince nadprezes sie nie sprawdza. Dobrze by bylo dowiedziec sie co Unia Europejska sadzi o wpychaniu tych pieniedzy Rydzykowi na ksztalcenie prokuratorow? To byloby nawet smieszne, gdyby nie bylo prawdziwe.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 13 października 2016 by in FB, Z ZIEMI WOLSKIEJ and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.