web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Liga rządzi…!

Monika Saczyńska


Fot. Monika Saczyńska

Fot. Monika Saczyńska


Warszawa, 3.10.2016 – Czarny Protest
pl. Zamkowy.
Jednym z bardziej brawurowych wystąpień była przemowa Doroty Stalińskiej, podczas której mówiła między innymi o kobiecej solidarności i o tym, że teraz utworzyła się spontaniczna liga kobiet. Które walczą o swoje prawa, wspierają siebie i są razem. Nie mogło też zabraknąć Jej słynnej kwestii z pewnego filmu „Liga rządzi, Liga radzi, Liga nigdy Cię nie zdradzi”. Na zakończenie zadeklamowała wiersz Jonasza Kofty „W moim domu”.
Po zakończeniu demonstracji utworzył się spontaniczny czarny marsz, który ulicami: Krakowskie Przedmieście, Nowy Świat, a następnie przecinając pl. Trzech Krzyży (pomiędzy stojącymi w korkach samochodami), skręcał w ul. Wiejską pod Sejm RP. Tam zgromadzeni wykrzykiwali różne hasła, buczeli, gwizdali; wyły wuwuzele, zapadał zmrok, deszcz sie wzmagał. Była moc!

(Visited 213 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.