web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Solidarny Budapeszt

Iwona Kozma-Ziółkowska, Budapeszt, 3 października 2016


Fot. Iwona Kozma-Ziółkowska

Fot. Iwona Kozma-Ziółkowska


Przed wyjściem na demonstrację przeczytałam wypowiedź pana Waszczykowskiego, mówiącego, że kobiety bawią się na ulicy. No i jak się tu nie wkurzyć? Człowieku, to nie zabawa, to śmiertelnie poważna sprawa. Wpadłam pod ambasadę jak zwykle odrobinę spóźniona, w ręku czarny szal na wypadek ochłodzenia i dwa własnej roboty czarno-białe transparenty. Pod ambasadą stało już sporo ludzi z plakatami, transparentami, czarnymi balonikami i wieszakami.

Na całą imprezę mieliśmy godzinę. Uczestnicy to przede wszystkim młode Polki, matki z dziećmi, ale i towarzyszący im mężczyźni. Były też młode Węgierki, które o tego rodzaju prawa walczyć nie muszą dlatego, że na Węgrzech aborcja dostępna jest nie tylko w dramatycznych sytuacjach życiowych, ale także na żądanie, antykoncepcja prewencyjna i pigułka dzień po jest powszechnie dostępna a in ivitro jest darmowe do pięciu zapłodnień, nawet jeżeli każde z nich zakończyło się szczęśliwą ciążą. Tym bardziej dziękujemy.

Nawiasem mówiąc, z inicjatywą protestu w Budapeszcie wyszedł młody mężczyzna. Tak sobie pomyślałam, że musi mieć świetną mamę, która nauczyła go głębokiego szacunku do kobiet. Oby więcej takich mam i takich synów.

Na proteście było super. Jest też zapowiedź kontynuacji, jeżeli będzie taka konieczność. Słuchając naszych polityków, sądzę, że będzie.

 

(Visited 382 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.