web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Dziewuchy wszystkich krajów, łączcie się!!!

3-10-2016, czarny protest w Sztrasburgu

3.10.2016 manifestacja Dziewuch w Strasburgu

Solidaryzujemy się z Polkami, przyłączamy się do Czarnego Protestu i Czarnego Poniedziałku.
Dziś w południe ponad 150 osób odpowiedziało na apel sztrasburskich Dziewuch, działających w zamkniętej grupie facebookowej Dziewuchy Dziewuchom Francja, oraz organizacji Le Planning Familial broniącej kobiet i dziewczyn w sytuacji niechcianej ciąży.
Przyszły m.in Polki  pracujące w Trybunale Europejskim, Francuzki, dla których sprawa aborcji jest tematem, „którego nigdy nie należy uznać za ustalony raz na zawsze, trzeba pozostać w pogotowiu i reagować na wszelkie próby odebrania go kobietom”, ich mężowie, bracia czy przyjaciele.
Spotkali się przed Katedrą, miejscem kultu katolickiego, by zwrócić uwagę stolicy Europy na sytuację kobiet w Polsce oraz wykrzyczeć donośne NIE dla propozycji zaostrzenia prawa. Mówimy nie naszemu skrajnie prawicowemu Rządowi, Kościołowi oraz organizacji Ordo Luris.
Będziemy walczyć, aktualne prawo aborcyjne to śmierdzący kompromis!

We środę o polskim projekcie antyaborcyjnym będzie debatował Parlament Europejski. Petycja przed Parlamentem o godz. 12.30 !

(Katarzyna Wenta-Mielcarek)

Relacja po francusku na stronie La Feuille de Chou

 

(Visited 187 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.