web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Polska w czerni

Akcja na Facebooku gromadzi tłumy w realu


Fot. Martyna Równiak Edyta

Fot. Martyna Równiak Edyta


#CZARNYPROTEST TRWA. W WEEKEND W CAŁEJ POLSCE DEMONSTRACJE „CZARNY PROTEST – LISTA HAŃBY”

W weekend w całym kraju – demonstracje! To odpowiedź na piątkowe głosowanie posłów ws. projektów dotyczących przerywania ciąży. Lista miejsc i terminów demonstracji poniżej.
Sejm pokazał dziś, że ma w pogardzie prawa kobiet. Posłowie podjęli decyzję o kontynuacji prac nad barbarzyńskim projektem Ordo Iuris, zakazującym bezwzględnie przerywania ciąży. Jednocześnie, w pierwszym czytaniu, odrzucono obywatelski projekt łagodzący ustawę antyaborcyjną. Posłowie pokazali, że są głusi na głos setek tysięcy kobiet. Prawo i Sprawiedliwość jeszcze na moment przed głosowaniem obiecywało, że wszystkie projekty obywatelskie potraktuje poważnie. Okazało się to kłamstwem. Okazało się, że PiS okłamuje Polki.
Najbardziej szokująca jest lista posłów, którzy wysłali projekt Ratujmy Kobiety do kosza. Wśród nich znaleźli się przedstawiciele wszystkich klubów – w tym Nowoczesnej i Platformy.

Ci posłowie okryli się hańbą. Nie pozwolimy o tym zapomnieć. Dlatego w sobotę i niedzielę w całej Polsce odbędą się demonstracje. Pod biurami poselskimi i w centrach miast odczytamy Listę Hańby. Znajdą się na niej posłowie i posłanki, które chcą odebrać kobietom godność, zdrowie i bezpieczeństwo.

MIEJSCA DEMONSTRACJI:
WARSZAWA, NIEDZIELA, GODZ. 12:00, Pl. Dąbrowskiego 5, Biuro posłanki PO J. Fabisiak
BIAŁYSTOK, NIEDZIELA, GODZ. 12:00, Mickiewicza 3
KATOWICE, NIEDZIELA, GODZ. 16:30, Róg 3 Maja i Stawowej
KOSZALIN, CZWARTEK, 29 WRZEŚNIA, GODZ. 18:00 Plac Wolności, Biuro PiS.
KRAKÓW, NIEDZIELA, GODZ. 12:00, Rynek
ŁÓDŹ, NIEDZIELA, GODZ.12:00, Pasaż Schillera
OLSZTYN, NIEDZIELA, GODZ. 12:00
SOPOT, SOBOTA, GODZ. 13:00, Plac Konstytucji 3 Maja
WROCŁAW, NIEDZIELA, GODZ. 16:00, Rynek

 

(Visited 651 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 1 października 2016 by in FB, PROTESTY (KOD, DOK, ORP, DZIEWUCHY i in.), TERRAFEMINA and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.