web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Manifestacja KOD Francja i ADDP: o prawo i wolność w Polsce, przeciw głupocie

kod_francja_24-09-2016b

Dzisiaj pod Centrum Pompidou w Paryżu odbyła się demonstrancja KOD Francja i stowarzyszenia Association Défense de la Démocratie en Pologne (ADDP). Było nas około trzydzieści osób, głównie Polacy, ale znalazło się też kilku Francuzów, w tym przedstawiciele Ligi Praw Człowieka. Naprzeciwko ustawiła się grupa z Klubu Gazety Polskiej, która zaczęła z wysokiego C, nazywając nas zdrajcami, faszystami, sprzedawczykami, dziećmi resortowymi i komunistami… Zapytano nas też, dlaczego plujemy na własny kraj, zabijamy nienarodzone dzieci i dlaczego chcemy do Polski wpuścić terrorystów podających się za uchodźców. Wszelka dyskusja była niemożliwa, gdyż ci osobliwi intelektualnie patrioci byli zbyt podekscytowani. Na koniec zmówili pacierz i się rozeszli.

My manifestowaliśmy pacyfistycznie, nie obrażając nikogo. Skandowaliśmy: „Polska: prawa człowieka i wolności obywatelskie w niebezpieczeństwie”, „Demokracja”, „Konstytucja” oraz „Dudexit”… Rozdawaliśmy ulotki po francusku przechodniom, którzy mówili, że obawiają się tego samego we Francji, jeśli wybory wygra Front Narodowy.

Natasza Quelvennec (24-09-2016)

 

(Visited 923 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.