web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Z czarnymi nie pal!

buoni-i-cattivi

(plakat znaleziony na blogu pisarza Roberto Saviano)

Socrealistyczny plakat ukazuje na górze dwie uśmiechnięte, heteroseksualne młode pary „rasy aryjskiej”, w tle morze kolor azzurro. Kolory mdłe, pastelowe – znaczy tak wygląda szczęście. Biali, szczęśliwi hetero patrzą pogodnie w obiektyw aparatu. Zęby lśnią bielą niczym w reklamie pasty do zębów. Podpis: „Dobre zwyczaje, które należy promować”.

Pod spodem zdjęcie w „brudnej” sepii, z mniej wyraźnymi sylwetkami osób różnych „ras”: widać m.in. Afrykanina oraz kobietę i mężczyznę z afro palących marihuanę. Niektórzy mają spuszczone głowy, żadne nie patrzy do aparatu. Podpis: „Źli „kumple”, których należy opuścić”.

Reklama włoskiego Ministerstwa Zdrowia promująca zdrowy tryb życia i zniechęcająca do złego towarzystwa, w ramach zapobiegania „sterylności i bezpłodności”. Najwyraźniej pozazdrościli polskiej „dobrej zmianie”.

 

 

 

(Visited 138 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 22 września 2016 by in FB, INNY, CZYLI BLIŹNI, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko).

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.