web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Dekalog nowoczesnego polemisty

Jerzy Klechta o sztuce dysputy („Gazeta. Dziennik Polonii w Kanadzie”, 14-09-2016)

sofista

… Po dziesiąte: „Widząc, że przeciwnik jest mocniejszy, trzeba atakować go osobiście, obrażać lub w jakikolwiek sposób porzucić prawdziwy przedmiot sporu”.

Zapyta ktoś po co te nauki. Ano po to, aby się nie dać. Aby się nie dać panoszącej w naszym świecie głupocie. Panoszącemu egoizmowi. Panoszącym się nowobogackich idiotom w wykorzystywaniu naiwnych, a porządnych. Tylko sprytem i podstępem pokonamy hołotę. Nie wierzcie w tolerancję. Nie wierzcie w dobre serce polityka czy tego, który siedzi po drugiej stronie twojego biurka. Uwierzcie w siebie. Wierzcie filozofom, bo to z rozmyślań jednego z nich powstał ten tekst. Nie wierzcie bałwanom, gdy wam mówią, że cywilizacja XXI wieku wygrała z antysemityzmem, nacjonalizmem, szowinizmem, terroryzmem itd. Nie wierzcie w obiecanki-cacanki.

Może wypadałoby przyznać, że jest to metoda “poniżej pasa”. Nie należy jej więc stosować wobec ludzi mądrych, dobrych i naszych przyjaciół (sprawdzonych w bojach).

Cały tekst w „Gazeta. Dziennik Polonii w Kanadzie”

 

(Visited 143 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 14 września 2016 by in FB, Z ZIEMI WOLSKIEJ and tagged .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.