web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

DOŚĆ DWIE SŁOWIE: O kiczu

Znaczek pocztowy wyemitowany z okazji programu Interkosmos https://pl.wikipedia.org/wiki/Program_Interkosmos Z otwartego archiwum Wikipedii https://pl.wikipedia.org/wiki/Program_Interkosmos#/media/File:Stamps_of_Germany_(DDR)_1980,_MiNr_Block_058.jpg

Znaczek pocztowy wyemitowany z okazji programu Interkosmos  Z otwartego archiwum Wikipedii 


 

Kicz wyciska dwie łzy wzruszenia. Pierwsza łza mówi: jakie to piękne, dzieci biegnące po trawniku! Druga łza mówi: jakie to piękne, wzruszać się wraz z całą ludzkością dziećmi biegnącymi po trawniku! Dopiero ta druga łza robi z kiczu kicz. Braterstwo wszystkich ludzi świata można zbudować wyłącznie na kiczu.

 

Milan Kundera, w książce „Nieznośna lekkość bytu”

 

 

 

(Visited 147 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 8 września 2016 by in DOŚĆ DWIE SŁOWIE, FB, KULTURALNIE and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.