web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Program Partii – pogromem narodu! Albo na odwrót :-)

WYŁOWIONE Z SIECI


"Medium", Krysia Kierebinski, licencja CC-BY-NC-ND https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Krysia Kierebinski, licencja CC-BY-NC-ND 


 

Pisanie, że PiS przypomina PZPR nie ma sensu. PZPR to był taki król Midas na odwrót. Czego się dotknął to się zamieniało w gówno. Ale na szczęście ograniczało się to do sfery realnej: przemysłu, budownictwa, produkcji rolnej itp. W szeroko rozumianej kulturze i sferze symbolicznej było inaczej.

Komuniści mieli swoją symbolikę, swoich autorów, swoje idee. Nie brukali symboli ważnych dla normalnej części społeczeństwa, bo nawet gdyby spróbowali, to i tak im by się nie udało.
Niestety PiS pod tym względem jest zupełnie inny. Właśnie w sferze idei znajduje największą przyjemność w niszczeniu tego, co dla społeczeństwa ważne.

Jak talibowie w Afganistanie rozbijali antyczne rzeźby, tak PiS dokleja zaściankową, nacjonalistyczną gębę Powstańcom Warszawskim, żołnierzom podziemia, którzy w 1945 nie zdali broni, ofiarom ubeckich katowni.

PiS przemalowuje historię na swoją modłę, a że robi to z poparciem kościoła, to siła rażenia tej ideologicznej broni jest o wiele większa niż wysiłki komunistycznych agitatorów, którzy i tak często sami po kryjomu chrzcili dzieci i narzekali na komunę. Jakie tego mogą być skutki, zobaczyliśmy dziś w Gdańsku.

A ja obawiam się, że to dopiero początek.

Znalezione na FB

(Visited 179 times, 1 visits today)

2 comments on “Program Partii – pogromem narodu! Albo na odwrót :-)

 1. Agata Nitka
  30 sierpnia 2016

  Wczoraj (29.08) w TVP 1 w „Wiadomościach” (reportaż pt. „Prowokacja KOD…”) oraz w TVP Info w programach: „Dziś wieczorem’ (gościł w studio oprócz Stankiewicza, Karnowski) oraz „Minęła 20-sta” postarano się, aby incydent gdański przetłumaczyć na swoje. Polecam wszystkim o mocnych nerwach, a jednocześnie gorąco. Naprawdę warto wiedzieć, co chłoną miliony i jak wobec tego widzą ruch obrony demokracji a także podstawowych wartości ludzkich. Tylko część (życzyłabym sobie, aby lwia) odbiera to inaczej niż im się podaje.

  • Krysia Kierebinski
   30 sierpnia 2016

   Tak, departement propagandy nie próżnuje. Kościół z ambony dodaje swoje. Dlatego trzeba pisać, czytać, rozmawiać, mysleć… I mieć nadzieję, że ludzie jednak potrafią dostrzec prawdę. Na szęście mawet ci prawomyślni oglądają również konkurencyjne stacje, Dziekujemy:-)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 30 sierpnia 2016 by in FB, obyczaje, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko), Z ZIEMI WOLSKIEJ and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.