web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Podsumowanie polonijnej akcji “150 dni – cały świat liczy”

Dobiesław Pałeczka, Komitet Obrony Demokracji – USA – Zachód – 12 sierpnia 2016


150 Mandat


W ponad 20 miejscach na świecie, Polonia wręczyła mandat karny Beacie Szydło w ramach akcji 150 dni – CAŁY ŚWIAT LICZY. Pani premier miała 150 dni na opublikowanie wyroku Trybunału Konstytucyjnego z 9 marca 2016. Jednak Jarosław Kaczyński uznał, że jest bardziej kompetentny w decydowaniu co jest konstytucyjne a co nie, dlatego nie pozwolił Beacie S. ogłoszenie wyroku. Obojgu nie przeszkadza fakt, że decyzje Trybunału Konstytucyjnego są ostateczne i niepodważalne.


Ilustracja KOD-USA-Zachód


Tym, którzy uwierzyli w wyjaśnienia rzeczników prasowych przypominam, że Trybunał Konstytucyjny jest jedyną instancją, która stoi na drodze prezesowi Kaczyńskiemu do nieskrępowanej konstytucją władzy. Zdumiewa jedynie, że w oczach swoich zwolenników, nadal jest postrzegany jako najobiektywniejszy uber-sędzia w tej sprawie i ignorowana jest jego oczywista motywacja polityczna.


Mandat, akcja, KOD


Początkowo planowaliśmy protestować jedynie na Zachodzie USA. Szybko jednak okazało się, że reszta Polonii również uważa ten temat za ważny. Szczególnie chciałem tu podziękować Arkadiusz Lewandowski i Anna Krenz z Niemiec za burę mózgów i dodawanie otuchy. Ania w błyskawicznym tempie wykonała też plakaty w kilku językach.

Serdeczne uznanie należy się również Bogumil Pacak-Gamalski za przygotowanie serii protestów w Kanadzie. Bogumił zorganizował też pierwszy protest w Vancouver, którym otworzył akcją. Wziął w niej udział również Konrad KODer z Houston, który akurat przebywał w Vancouver. Poniższe zdjęcie jest chyba najlepszą materializacją hasła “KOD łączy, nie dzieli”. Konrad zresztą odwiedził później #KOD_Seattle. Zresztą sami poszukajcie go na zdjęciach 🙂

#KOD_Houston z wizytą u #KOD_Vancouver

#KOD_Houston z wizytą u #KOD_Vancouver


Najbardziej kreatywni okazali się berlińczycy. Łukasz Szopa wymyślił, aby podjechać pod Ambasadę Polski rowerami i zrobić 150 okrążeń dookoła niej. Dobrze, że smutni ludzi zabili w nas radości z życia. (więcej)

#KOD_Berlin - 150 okrażeń dookoła ambasady

#KOD_Berlin – 150 okrażeń dookoła ambasady


Całą serie protestów zorganizował francuski KOD. Zawsze miło ogląda się zdjęcia z Paryża :). (więcej)

Paryż

Paryż


#KOD_Montreal protestował równie spontanicznie. Tu wyrazy szacunku dla Mark Tucholski.

Montreal

Montreal


Nawet podwodna KODowa Policja z Florydy wystawiła mandat Beacie Szydło. Ciekawe czy Neptun też musi słuchać prezesa? (więcej)

150 Mandat


#KOD_Denver pokazuję drogę do sądu

#KOD_Denver pokazuję drogę do sądu

 

 

 

#KOD_Denver zaprasza panią Beatę do Sądu. Na szczęście jurysdykcja prezesa tutaj nie sięga a Duda nie ułaskawi przed uprawomocnieniem się wyroku. Pani Beato czy warto za prezesa odpowiadać przed Trybunałem Stanu? Czym on panią uwiódł? Co on pani obiecał? Czy jeszcze pani wierzy, że dotrzyma słowa? A może czymś panią straszy? Proszę nam opowiedzieć. Chętnie pomożemy. (więcej)

 

 


Kielce

Kielce

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Miłą niespodziankę sprawił KOD w Kielcach, który obkleił miasto mandatami. Służby demokratyczne muszą być równie wytrwałe i stanowcze jak ci co demokrację niszczą. (więcej)

 


KOD w Hollywood

KOD w Hollywood

O wyczynach prezesa i jego podwładnych usłyszano również w odległych galaktykach. W ramach protestu obklejono stację kosmiczną. Jak cały świat liczy to cały świat. Po co się ograniczać tylko do jednej planety? (więcej)


 

Dzisiaj Trybunał Konstytucyjny wydał kolejne orzeczenie. Jarosław Kaczyński już zapowiedział, że nie pozwoli Beacie S. na publikację. Beata S. będzie odpowiadała za to przed Trybunałem Stanu, a J. Kaczyński jak zwykle się wyślizga. Jak widać w Polsce nawet dyktaturę wprowadza na tzw. słupa.

Na koniec chciałem podziękować Zbyszek Swirski za przygotowanie naszej interaktywnej mapy protestów. Dzięki niej można było się dowiedzieć gdzie będą protesty, a po wydarzeniu znaleźć tam zdjęcia. Zapraszam do zwiedzania http://kod150.controtex.com/

 

Linki

Interaktywna mapa: http://kod150.controtex.com/

Wydarzenie na FB: 150 dni – CAŁY ŚWIAT LICZY

Linki do lokalnych wydarzeń: https://www.facebook.com/events/159…

Wszystkie zdjęcia: https://drive.google.com/file/d/0B4…

Grafiki: https://drive.google.com/folderview…

(Visited 305 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.