web analytics

DOK – Democracy is OK

Kuźnia Demokracji

Patriotyczna (mł)odzież

WYŁOWIONE Z SIECI


Sweter, dinozaury, walka


Bartek Rojewski, FB 12-08-2016

Przeczytałem wczoraj rano tekst Magdalena Kicińska w TP. Dzisiaj rano spotkałem chłopca w kurtce z Godłem Polski i z napisem: „Śmierć wrogom ojczyzny”. Zapytałem, jacy ci wrogowie. Nie wiedział. Zawołał kolegów i przepiękną koleżankę – rzecznik (p)rasową. Chłopcy w liczbie kilkunastu nie mieli argumentów, oprócz argumentu „zajebać lewaka”. Pani Rzecznik jednak próbowała. Dowiedziałem się np. że była na SDM. Tam Franciszek – wg niej – zachęcał do pomagania ludziom w Aleppo a nie przyjmowania ich w Europie. Świadectwa dziewczyny z Aleppo nie słyszała. Drogi Krzyżowej też. A Jezus – „myślał racjonalnie i kazał walczyć i zabijać”. Nie powiedziałem, że jestem ksiedzem. Chciałem dać świadectwo chrześcijanina a nie księdza. Na koniec dowiedziałem się, że jestem niedouczonym katolikiem, który nie zna ani Chrystusa, ani Ewangelii, ani Kościoła. Dowiedziałem się też, że „tacy jak ja są wrogami ojczyzny”. To chyba cud, że żyję.

Znalezione na FB

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Information

This entry was posted on 12 sierpnia 2016 by in FB, obyczaje, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko), Z ZIEMI WOLSKIEJ and tagged , .

Kategorie

License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.