web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Wojna na wyczerpanie

WYŁOWIONE Z SIECI (06-08-2016)

praca, praca i jeszcze raz praca, PiS, czyli PRL-bis

Praca, praca i jeszcze raz. Propaganda PiS, czyli PRL-bis

W podręczniku strategii wojennej jest takie hasło: Wojna na wyczerpanie
Proces tworzenia coraz to nowych ustaw o TK to właśnie coś takiego. Naród generalnie nie rozumie procesów legislacyjnych i generalnie ma to w dupie. Natomiast wadza stwarza wrażenie, że ciężko pracuje. I choć nic z tego nie wynika i choć te działania psują państwo, to przekaz społeczny jest jasny:
My ciężko pracujemy, a oni (opozycja) tylko drze mordę!
My ciągle uchwalamy tak potrzebne ustawy, a oni nic konstruktywnego nie mogą wymyślić!
I nic to, że te ustawy są gówno warte, ale zaprzątają uwagę tak i opozycji, która zamiast proponować swoje rozwiązania, zajmuje się deprecjacją ustaw wadzy, jak i mediów, które to mają sebsacyjną pożywkę.
My natomiast łazimy na manify, pikiety i inne takie, bo o nas wadza też nie zapomina i troszczy się abyśmy mieli co robić. Ale to jest podstęp i pułapka na nas zastawiona. Już słychać głosy, że jak długo jeszcze, ile razy i czy tak będzie zawsze!?
Już w nas dojrzewa myśl, że to się nigdy nie skończy, że już nam nogi odpadają i że już nie mamy pomysłu na to co jeszcze zrobić można!?
To się nazywa „wojną na wyczerpanie”.
Tak moi drodzy, to jest wojna!
Dlatego musimy wytrwać, musimy być cierpliwi! I w końcu musimy znaleźć w sobie tyle determinacji, aby wystarczyło nam jej do samego końca!
Naszego lub ich.

Jacek Szymański, fb (Przyjaciele demokracji / Demokratiefreunde)

(Visited 252 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 6 sierpnia 2016 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko), Z ZIEMI WOLSKIEJ and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.