web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Wsiąść do pociągu, zadbać o bagaż

© luis-e, Pixabay

© luis-e, Pixabay

WYŁOWIONE Z SIECI

Zderzenia cywilizacji w pociągu. Pasażerka, Niemka, zarezerwowała dwa miejsca, żeby trzymać walizkę na siedzeniu obok. Inna pasażerka, Bengalka, starsza pani (bez rezerwacji – nie jest obowiązkowa), zatrzymuje się naprzeciw siedzenia, na którym stoi walizka i pokazuje, żeby przestawić walizkę do bagażowni i zrobić dla niej miejsce. Niemka odmawia i wyjaśnia kontrolerce biletów, że zarezerwowała dwa miejsca. Cudzoziemka, oburzona, do końca podróży stoi demonstracyjnie obok siedzenia z walizką. Głośne westchnienia i pomruki z obu stron.

Chiara Peri, Włoszka w podróży przez Niemcy, fb

(Visited 211 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 5 sierpnia 2016 by in FB, INNY, CZYLI BLIŹNI, obyczaje, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.