web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Przestań nudzić, papieżu

Bartosz Hlebowicz (31-07-2016)

"Nalot", Krysia Kierebinski, licencja CC-BY-NC-ND

© Krysia Kierebinski

Zainstalowany w Pałacu Prezydenckim agent pis podpisał ustawę dorzynającą ustawę o Trybunale Konstytucyjnym. Wybrał, a raczej wybrano dla niego, moment w trakcie święta, jakim dla wielu Polaków jest przyjazd papieża i Światowe Dni Młodzieży. Agent podpisuje w przerwach między różnymi papieskimi wydarzeniami, podczach których ma szansę słuchać o miłosierdziu, solidarności, potrzebie pochylenia się nad innym człowiekiem. Ale może jest na tyle tępy, że potrzebuje prostych przekazów, np. „Nie bądź szują”, „Szanuj prawo”, „Wyzbądź się obłudy”. A papież mu tego wprost nie powiedział.

Agentowi pis wybrano ten moment bardzo starannie: to taki subtelny sposób, żeby powiedzieć nielubianemu, nieprawdziwemu (bo niepolskiemu) papieżowi „fuck you”. Przygotowaniem gruntu zajął się przełożony agenta, prezes Zbasław, który paręnaście godzin wcześniej oświadczył, że papież „mówi językiem „Gazety Wyborczej”. Skoro tak, to agent już wie, co ma robić. Aż tak tępy nie jest, żeby nie wiedzieć.

Agentura pisowska w Polsce dąży do zdławienia demokracji. Prymitywnie, bez stylu. Drażnią zarówno cel, jak i ten brak stylu.

Czy pisowskiego agenta w Pałacu Prezydenckim nie korci czasem, żeby zachować się przyzwoicie? I z fasonem?

 

(Visited 404 times, 1 visits today)

One comment on “Przestań nudzić, papieżu

  1. alice
    31 lipca 2016

    Tytuł moze z początku wprowadzać w błąd, ale treść jest całkiem jasna. Obłuda, oczywiście z uśmiechem na ustach.Z radością ze spotkania z Papieżem. Z modlitwą.
    A Papież jest prawdziwie niezłomny. I chwała Mu za to!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 31 lipca 2016 by in BEZ SKRUPUŁÓW, FB and tagged , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.