web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Strzały w Monachium były czynem prawicowca

Żałoba, kwiaty, pożegnanie

Był dumny ze swej daty urodzenia, 20 kwietnia, tak samo jak Hitler. Amok w bawarskiej stolicy spowodował Irańczyk obywatelstwa niemieckiego, który co prawda nie przynależał do skrajnych radykalnych ugrupowań prawicowych, ale nie ma wątpliwości, że inspirował się ideologią nazistowską. Nienawidził Turków i Arabów.

22 lipca osiemnastoletni Niemiec, pochodzący z Iranu, zastrzelił w galerii handlowej dziewięć osób, po czym popełnił samobójstwo. Ali David S. był rasistą o światopoglądzie skrajnie prawicowym. Uważał za wielki przywilej, ba, nagrodę losu, że data jego urodzin pokrywała się z urodzinami dawnego kanclerza III Rzeszy. Podobno był bardzo dumny z faktu pochodzenia z Iranu, co dawało mu przez to samopoczucie bycia „Aryjczykiem”. Iran od dawna uznawany jest za kolebkę „rasy Aryjczyków”. Wobec Turków i Arabów Ali David S. odczuwał od lat „poczucie wyższości”.

Hipoteza kryminologów prowadzących dochodzenia jest taka, że śmiertelne strzały S. były kierowane tylko i wyłącznie do emigrantów. Wszystkie ofiary (9 osób) pochodziły z zagranicy, sześć ofiar szaleńca to młodzież w wieku 14–17 lat. Dwie osoby w wieku 19 i 20 lat. Trzech z najmłodszej grupy to Turcy, zamordował też 45-letnią Turczynkę. Kule Ali Davida S. zabiły również trzech Albańczyków z Kosowa.

Hipotezę, że S. działał z motywów rasistowskich podmurowuje fakt, że swoim arsenałem byłby w stanie zabić o wielu więcej ludzi. Miał przy sobie trzysta sztuk amunicji. Do tej pory mowa była o dziele szaleńca działającego w amoku, do tej hipotezy pasowały symptomy zaburzeń psychicznych na tle mobbingu, którego doświadczył w gronie rówieśników. Nie należał do struktur sceny ekstremistycznej.

Tezę głębokiego rasizmu uwiarygadnia też ostatnia wymiana słów, co zostało zarejestrowane, kiedy doszło do sprzeczki z mieszkańcem Centrum Handlowego Olympia. S. Krzyczał do niego: „Zasrani Turcy”. Poza tym bezustannie powtarzał, gdzie się urodził (Niemcy) oraz podkreślał, że posiada niemieckie obywatelstwo.

S. popełnił swój czyn dokładnie w piątą rocznicę ekstremistycznego zamachu w Norwegii dokonanego przez Andreasa Breivika, który stal się idolem Ali Davida S. (22.07.2011 Breivik zabił z zimną krwią 69 osób, jego ofiary to uczestnicy letniego obozu na wyspie Utoya koło Oslo / Norwegia). Przeszło połowa ofiar Breivika miała mniej niż 30 lat.

Tłumaczenie: Katarzyna Recht, 29.07.2016
Źródło: „Frankfurter Allgemeine”

Koszmar Niemiec

W ostatnich dniach w Niemczech doszło do serii morderstw i zamachów z udziałem uchodźców i emigrantów. 18 lipca nastoletni uchodźca z Afganistanu ranił nożem cztery osoby w pociągu w okolicach Würzburga w Bawarii. 24 lipca w Reutlingen (Badenia-Wirtembergia) Syryjczyk zadźgał nożem Polkę i ranił kilka innych osób. Również 24 lipca uchodźca z Syrii wysadził się w powietrze w Ansbach w Bawarii, raniąc kilkanaście osób. Teraz nadeszła „odpowiedź” niemieckiego nazisty, pochodzącego z Iranu.

 

(Visited 153 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 30 lipca 2016 by in FB, MONDO CANE – PIESKI ŚWIAT and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.