web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Kubek, opaska, breloczek

WYŁOWIONE Z SIECI


Z otwartego archiwum Wikipedia Commons https://commons.wikimedia.org/wiki/File:Warsaw_Uprising_stuka_ju-87_bombing_Old_Town.jpg

Z otwartego archiwum Wikipedia Commons 


Myślę o tych dzieciakach, w wieku mojego syna, które miały nadzieję i naprawdę myślały, że mają szanse wyzwolić miasto. Że ktoś ich oszukał, a teraz jeszcze, tych nielicznych żyjących, chcemy rozliczać z błędów dowództwa. Jest mi źle, jak widzę symbolikę Powstania, wielkiego grobu tego miasta i jego mieszkańców na zderzakach taksówek i tiszertach. Nie kupuję festyniarstwa. Nie pamiętacie. A jeśli pamiętacie, to się zastanówcie chwilę, zanim założycie biało-czerwoną opaskę z kotwicą Polski Walczącej. Zanim kupicie pościel z ruinami Miasta. Zanim na lodówkę przypniecie magnesik z małym powstańcem. Gloria Victis. Nie rozumiecie. Nie ma nawet murów, które to pamiętają. To nie żołnierze, to tysiące cywili, kobiet, dzieci, staruszków, których wymieciono z historii, wypalono ślad, rozsypano prochy po trawnikach.

Podpisane: siwa

 

Fragment tekstu pt. „Powstanie Warszawskie, którego nie pamiętacie” znalezionego na blogu Zmiętoszony kajecik neurotyka

(Visited 180 times, 1 visits today)

One comment on “Kubek, opaska, breloczek

  1. Niko
    30 lipca 2016

    Niestety to prawda . Ci wszyscy co tak postępują to patryjoci na pokaz , co tylko mówią jestem patrtjotą a jak zobacą Araba to zwyzywają go od brudasów , arabususów ,śmieci ,dzikusów albo odrazu pobią go . To jest patryjotyzm ?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.