web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Tak! pod znakiem tęczy

 

Z otwartego archiwum Wikipedia Commons https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4b/Stockholm_pride_2013_%289481721695%29.jpg

Z otwartego archiwum Wikipedia Commons 

Sztokholm 29/07/2016

Dziś sztokholmski kościół pod wezwaniem Św. Jakuba udziela ślubów na zasadzie „drop in” wszystkim gejowskim parom, które właśnie dojrzały do decyzji o powiedzeniu sobie sakramentalnego Tak! A to z okazji festiwalu Pride 2016, od kilku dni ogarniającego stolicę Szwecji. Dziesiątki tysięcy jej mieszkańców, a także gości z różnych stron świata, celebruje wolność, miłość, poszanowanie praw człowieka. Tęczowe flagi zdobią zarówno wysokie maszty, jak i miejskie autobusy, a parki i skwery rozbrzmiewają muzyką.

Szwedzki Kościół, w całej powadze i poczuciu odpowiedzialności instytucji jaką jest, też przygotował bogaty program dla wiernych z grup LGBT. W nadchodzącą niedzielę zakończy go uroczysta msza.

 

Więcej po szwedzku na stronie Kyrkan på Pride 2016 (Kościół na Pride 2016)

 

Krysia Kierebinski

(Visited 117 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.