web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Tak! pod znakiem tęczy

 

Z otwartego archiwum Wikipedia Commons https://upload.wikimedia.org/wikipedia/commons/4/4b/Stockholm_pride_2013_%289481721695%29.jpg

Z otwartego archiwum Wikipedia Commons 

Sztokholm 29/07/2016

Dziś sztokholmski kościół pod wezwaniem Św. Jakuba udziela ślubów na zasadzie „drop in” wszystkim gejowskim parom, które właśnie dojrzały do decyzji o powiedzeniu sobie sakramentalnego Tak! A to z okazji festiwalu Pride 2016, od kilku dni ogarniającego stolicę Szwecji. Dziesiątki tysięcy jej mieszkańców, a także gości z różnych stron świata, celebruje wolność, miłość, poszanowanie praw człowieka. Tęczowe flagi zdobią zarówno wysokie maszty, jak i miejskie autobusy, a parki i skwery rozbrzmiewają muzyką.

Szwedzki Kościół, w całej powadze i poczuciu odpowiedzialności instytucji jaką jest, też przygotował bogaty program dla wiernych z grup LGBT. W nadchodzącą niedzielę zakończy go uroczysta msza.

 

Więcej po szwedzku na stronie Kyrkan på Pride 2016 (Kościół na Pride 2016)

 

Krysia Kierebinski

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie

Najpopularniejsze:

No top posts yet

License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.