web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Prosimy o dobre słowo

Fot. Janusz Wołoszyn

Fot. Janusz Wołoszyn


WYŁOWIONE Z SIECI

Drogi Panie Franciszku, papieżu!
Przyjechałeś do chorego kraju, w którym władzę przejęli źli ludzie. Chcą zniszczyć ten kraj i stłamsić wolność jego obywateli. Zasłaniają się twoim kościołem. Bez protestu z jego strony, a za jego przyzwoleniem.
Przyjechałeś w dobrej wierze, chcesz naprawiać świat i nakłaniać młodzież, by również podejmowała dzieło jego naprawy.
Dla ciebie zatem nie tak ważne są aktualne rządy, bo spoglądasz na świat z perspektywy wieczności.
Wiesz wszelako, że złe rządy potrafią w krótkim czasie poczynić wielkie szkody, unicestwiać całe miasta, a nawet całe narody.
Dlatego spodziewam się, papieżu Franciszku, że znajdziesz w sobie dość chęci, by przywołać do porządku zaślepionych biskupów, aby nie schlebiali złej władzy świeckiej, i by odcięli się od jej fatalnych poczynań.
Przyjechałeś do kraju, który znalazł się pod butem autokracji. Jeszcze nikt nikogo nie wsadza do więzień, jeszcze nas nie biją, ale już zaczęli sączyć wśród ludzi jad nienawiści i pogardy. Odsądzają nas, obywateli, od czci i wiary.
Ty przyjechałeś i za kilka dni wyjedziesz, a my pozostaniemy z naszym kłopotem. Zła władza tutejsza chętnie posługuje się nieszczęściem uchodźców, by zarażać ludzi uprzedzeniami i niechęcią do obcych. Ten kraj jest chory z nienawiści i tobie nie uda się go wyleczyć, ale możesz sprawić dobrym słowem chwilowe przynajmniej otrzeźwienie.
Jesteś wszak dobrym człowiekiem.
Wstyd, że tak miłego gościa przyszło nam przyjmować mając tak obmierzłych reprezentantów.

Bądź zdrów i obyśmy dożyli czasów, gdy ta nasza zła władza będzie już tylko koszmarnym wspomnieniem.

Przemysław Wiszniewski, FB 27/07/2016

 

(Visited 213 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 28 lipca 2016 by in FB, MIĘDZY BOGIEM A PRAWDĄ, obyczaje, Z ZIEMI WOLSKIEJ and tagged , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.