web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Detektyw Golckvist

WYŁOWIONE Z SIECI


Krysia Kierebinski, licencja CC-BY-NC-ND https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Krysia Kierebinski, licencja CC-BY-NC-ND 


[komentarz do informacji o brawurowym prokuratorze Andrzeju Golcu, który zażądał od prezydenta Gdańska informacji, dlaczego na terenie miasta doszło do zalań i podtopień

 

Ponieważ parałem się w swym życiu meteorologią i klimatologią, gotów byłbym panu Prokuratorowi to wyjaśnić. Przystępnie.
Szanowny panie Prokuratorze, otóż do intensywnych opadów dochodzi wtedy, gdy ciepłe i wilgotne powietrze napotka na swej drodze powietrze zimne. To wystarczy. Gdy jeszcze po drodze są wzgórza, to ten efekt ulega wzmocnieniu.
Dlaczego teraz? Otóż panie Prokuratorze, to efekt globalnego ocieplenia, które Pański rząd ochoczo wspomaga swoją słuszną polityką popierania spalania węgla kamiennego i hamowania rozwoju energetyki odnawialnej. Panie Prokuratorze! Kolejne ulewy przed nami. Powołanie sekcji do walki z ulewami w pańskiej prokuraturze uważam za niezbędne!
Czy można było to przewidzieć?
Niże letnie znad Morza Śródziemnego poruszają się zazwyczaj utartym szlakiem znad Włoch, przez Węgry (tak!), Ukrainę, Białoruś – nad republiki bałtyckie i w końcu Finlandię. To tak zwany szlak Vb wg Van Bebbera.
Wiem, to podły spisek, ale tym razem niż poszedł przez środek Polski i Pomorze. Sądzę, że Pańskie niezależne śledztwo wskaże winnych i zapobiegnie takim zmianom tras w przyszłości. Na świadka zdecydowanie proponuję powołać D.Tuska. Jego współpraca z Panem Prezydentem jest niewątpliwa. Nikomu przecież bardziej od Prezydenta Miasta nie powinno bardziej zależeć na zatopieniu miasta.
Acha, no i niech pan koniecznie zbada wątek ubezpieczeniowy. Gdyby Gdańsk zatopić całkowicie, to za pieniądze z ubezpieczenia można by go odbudować np. po drugiej stronie Bałtyku. Obawiam się, że podli mieszkańcy mogliby ucieszyć się z takiej dobrej zmiany… 🙁
Życzę owocnego dochodzenia i polecam swoje usługi.

Bohdan Mierzwinski (fb)

(Visited 180 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 19 lipca 2016 by in WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko), Z ZIEMI WOLSKIEJ.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.