web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Rocznica śmierci Bronisława Geremka – pamiętamy, dziękujemy

Ewa Oranowska-Wróbel, Warszawa, 14-o7-2016

Fot. Henryk Łazarski

Fot. Henryk Łazarski

Wczoraj, 13 lipca, minęła ósma rocznica śmierci Profesora Bronisława Geremka.
Tak jak co roku, obchody rocznicy odbyły się z inicjatywy partii Demokraci.pl, gdyż jak wiadomo, Profesor Geremek do samej śmierci był członkiem Partii Demokratycznej (to dawna Unia Wolności a przedtem Unia Demokratyczna).
Obecna Przewodnicząca Partii, Elżbieta Bińczycka, do współuczestnictwa w uroczystościach zaprosiła KOD, sympatyków KODu i przedstawicieli Koalicji Wolność, Równość, Demokracja.

O godz. 13.00 złożono wieńce na grobie Profesora w Alei Zasłużonych na Wojskowych Powązkach w Warszawie. Obecni byli przedstawiciele KOD, Fundacji Bronisława Geremka, przyjaciele.
O godz. 18.00 tego samego dnia, złożyliśmy wiązankę pod tablicą pamiątkową na warszawskim Starym Mieście. Tu, w kamienicy przy zbiegu ulic Piwnej i Zapiecek, mieszkał Profesor Bronisław Geremek.
Tu także odbyło sie spotkanie z udziałem rodziny, przyjaciół, współpracowników i znajomych Profesora. Rozpoczął je Andrzej Dysiński. Były też przemówienia i wspomnienia o Bronisławie Geremku; głos zabierali kolejno Elżbieta Bińczycka – przewodnicząca Partii Demokratycznej, Demokraci.pl, Minister Janusz Onyszkiewicz – również członek Partii Demokratycznej, Mateusz Kijowski – lider KOD, Senator Andrzej Wielowieyski i Andrzej Potocki- wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Demokratycznej.

Panu Henrykowi Łazarskiemu dziękujemy za udostępnienie zdjęć

This slideshow requires JavaScript.

(Visited 1 139 times, 9 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 14 lipca 2016 by in FB, HISTORIA, JESZCZE POLSKA... and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.