web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Rocznica śmierci Bronisława Geremka – pamiętamy, dziękujemy

Ewa Oranowska-Wróbel, Warszawa, 14-o7-2016

Fot. Henryk Łazarski

Fot. Henryk Łazarski

Wczoraj, 13 lipca, minęła ósma rocznica śmierci Profesora Bronisława Geremka.
Tak jak co roku, obchody rocznicy odbyły się z inicjatywy partii Demokraci.pl, gdyż jak wiadomo, Profesor Geremek do samej śmierci był członkiem Partii Demokratycznej (to dawna Unia Wolności a przedtem Unia Demokratyczna).
Obecna Przewodnicząca Partii, Elżbieta Bińczycka, do współuczestnictwa w uroczystościach zaprosiła KOD, sympatyków KODu i przedstawicieli Koalicji Wolność, Równość, Demokracja.

O godz. 13.00 złożono wieńce na grobie Profesora w Alei Zasłużonych na Wojskowych Powązkach w Warszawie. Obecni byli przedstawiciele KOD, Fundacji Bronisława Geremka, przyjaciele.
O godz. 18.00 tego samego dnia, złożyliśmy wiązankę pod tablicą pamiątkową na warszawskim Starym Mieście. Tu, w kamienicy przy zbiegu ulic Piwnej i Zapiecek, mieszkał Profesor Bronisław Geremek.
Tu także odbyło sie spotkanie z udziałem rodziny, przyjaciół, współpracowników i znajomych Profesora. Rozpoczął je Andrzej Dysiński. Były też przemówienia i wspomnienia o Bronisławie Geremku; głos zabierali kolejno Elżbieta Bińczycka – przewodnicząca Partii Demokratycznej, Demokraci.pl, Minister Janusz Onyszkiewicz – również członek Partii Demokratycznej, Mateusz Kijowski – lider KOD, Senator Andrzej Wielowieyski i Andrzej Potocki- wiceprzewodniczący Europejskiej Partii Demokratycznej.

Panu Henrykowi Łazarskiemu dziękujemy za udostępnienie zdjęć

This slideshow requires JavaScript.

(Visited 998 times, 10 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Information

This entry was posted on 14 lipca 2016 by in FB, HISTORIA, JESZCZE POLSKA... and tagged , , .

Kategorie

License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.