web analytics

DOK – Democracy is OK

Kuźnia Demokracji

Więcej światła w Sejmie!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

List Otwarty do Marszałka Sejmu

Marek Kuchciński
Marszałek Sejmu
Kancelaria Sejmu
ul. Wiejska 4/6/8
00-902 Warszawa

Zwracam się do Pana z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego wprowadza Pan nocny system pracy nad projektami ustaw, szczególnie projektem ustawy tak ważnej jak ustawa o Trybunale Konstytucyjnym.

W nocy z wtorku na środę do godziny 3:30 nad ranem procedowany był projekt ustawy dotyczący TK.
Czy jest Pan przeświadczony o tym, że dokument ten będzie prawidłowy pod kątem prawnym?
Czy pamięta Pan o zasadzie „co nagle to po diable”?
Czy pamięta Pan o tym, że ten projekt powinien w końcu współgrać z Konstytucją Ojczyzny naszej?
Proszę o udzielenie odpowiedzi na moje pytania.

Jednocześnie informuję Pana, że zachowanie Posłanki Krystyny Pawłowicz zaprzecza zasadom dobrego wychowania i kultury osobistej. Jej wystąpienie na forum Sejmu z połajaniem prof. Rzeplińskiego przekroczyło granice rozsądku i dobrego smaku. Równie skandalicznie zachowała się Posłanka na posiedzeniu Komisji w stosunku do Przedstawiciela KRS Waldemara Żurka, zarzucając mu przedłużanie procedur. Przedstawiciel KRS ma prawo i obowiązek domagać się respektowania umocowanych w Konstytucji swoich uprawnień. Wspomnieć należy, iż przewodniczący tejże Komisji kompletnie nie reaguje na wnioski i skargi opozycji, nazywając je także przedłużaniem procedur.

I ostatnie pytanie do Pana, Panie Marszałku.
Projekt ustawy przyjęty dziś nad ranem, będzie projektem, który wręcz ubezwłasnowolni Trybunał Konstytucyjny. Zgodnie ze słowami Premier Rządu pani Beaty Szydło „… Bóg, Honor, Ojczyzna…” przypominam Panu, że obowiązuje Pana Konstytucja Państwa naszego. I jakby jej nie interpretowano, mowa o Trójpodziale Władzy jest tam jednoznaczna i nie podlega dyskusji.

Oczekując na odpowiedź Szanownego Pana w ustawowym terminie, składam życzenia dobrej pracy dla dobra Polski i jej Suwerena, którym są wszyscy Obywatele Polski a nie tylko ci wybrani do Sejmu przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości i ich elektorat.

W imieniu grupy Polska@Mury runą, runą…
Halina Kronschnabel
administratorzy, moderatorzy, członkowie

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Kategorie

Najpopularniejsze:

No top posts yet

License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.