web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Więcej światła w Sejmie!

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

List Otwarty do Marszałka Sejmu

Marek Kuchciński
Marszałek Sejmu
Kancelaria Sejmu
ul. Wiejska 4/6/8
00-902 Warszawa

Zwracam się do Pana z prośbą o wyjaśnienie, dlaczego wprowadza Pan nocny system pracy nad projektami ustaw, szczególnie projektem ustawy tak ważnej jak ustawa o Trybunale Konstytucyjnym.

W nocy z wtorku na środę do godziny 3:30 nad ranem procedowany był projekt ustawy dotyczący TK.
Czy jest Pan przeświadczony o tym, że dokument ten będzie prawidłowy pod kątem prawnym?
Czy pamięta Pan o zasadzie „co nagle to po diable”?
Czy pamięta Pan o tym, że ten projekt powinien w końcu współgrać z Konstytucją Ojczyzny naszej?
Proszę o udzielenie odpowiedzi na moje pytania.

Jednocześnie informuję Pana, że zachowanie Posłanki Krystyny Pawłowicz zaprzecza zasadom dobrego wychowania i kultury osobistej. Jej wystąpienie na forum Sejmu z połajaniem prof. Rzeplińskiego przekroczyło granice rozsądku i dobrego smaku. Równie skandalicznie zachowała się Posłanka na posiedzeniu Komisji w stosunku do Przedstawiciela KRS Waldemara Żurka, zarzucając mu przedłużanie procedur. Przedstawiciel KRS ma prawo i obowiązek domagać się respektowania umocowanych w Konstytucji swoich uprawnień. Wspomnieć należy, iż przewodniczący tejże Komisji kompletnie nie reaguje na wnioski i skargi opozycji, nazywając je także przedłużaniem procedur.

I ostatnie pytanie do Pana, Panie Marszałku.
Projekt ustawy przyjęty dziś nad ranem, będzie projektem, który wręcz ubezwłasnowolni Trybunał Konstytucyjny. Zgodnie ze słowami Premier Rządu pani Beaty Szydło „… Bóg, Honor, Ojczyzna…” przypominam Panu, że obowiązuje Pana Konstytucja Państwa naszego. I jakby jej nie interpretowano, mowa o Trójpodziale Władzy jest tam jednoznaczna i nie podlega dyskusji.

Oczekując na odpowiedź Szanownego Pana w ustawowym terminie, składam życzenia dobrej pracy dla dobra Polski i jej Suwerena, którym są wszyscy Obywatele Polski a nie tylko ci wybrani do Sejmu przedstawiciele Prawa i Sprawiedliwości i ich elektorat.

W imieniu grupy Polska@Mury runą, runą…
Halina Kronschnabel
administratorzy, moderatorzy, członkowie

 

(Visited 76 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.