web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Krakowskie wraca do Warszawy!

Lech Kaczynski o Trybunale Konstytucyjnym

Oświadczenie w imieniu Obywateli RP

Władysław Frasyniuk, na prośbę grupy Obywateli RP, do której należę, nagrał rozpowszechniany przez nas w Internecie apel o udział w demonstracjach, które prowadzimy od kilku miesięcy, a których celem jest powstrzymanie szalonych obrzędów smoleńskiej sekty, od lat utrwalającej założycielskie kłamstwa PiS i fanatyzm, stanowiący istotną część społecznego zaplecza tej partii. Apel Frasyniuka był adresowany do partii i organizacji opozycji – w tym także do Komitetu Obrony Demokracji. W tym apelu, podobnie jak w samej akcji, którą prowadzimy i będziemy prowadzić do skutku, chodzi po pierwsze o wagę samego problemu, po drugie zaś o to, że to jest jeden z tych celów, które po prostu da się osiągnąć, o ile tylko wykażemy się determinacją.

Nie na każde działanie PiS jesteśmy pozbawieni wpływu. PiS-owskiemu szaleństwu w centrum Warszawy możemy się przeciwstawić skutecznie. Teraz, a nie po wyborach, na które coraz trudniej liczyć. Bo to jest również nasze miasto i nasze ulice, na których mamy prawo demonstrować – z zezwoleniem, czy bez niego.

Takie i tylko takie są zarówno cele naszej akcji, jak i wspierającego ją apelu Władysława Frasyniuka. Kilka godnych ubolewania publicznych wypowiedzi po tym apelu każe mi dzisiaj ten fakt i parę innych rzeczy potwierdzić w oficjalnym oświadczeniu.

Decydując się wystąpić z apelem, Władysław Frasyniuk wiedział, że wspiera inicjatywę środowiska innego niż Komitet Obrony Demokracji i że między naszą grupą, a KOD, który on sam wspiera jednoznacznie, istnieją ostre różnice zdań. Apel Władysława Frasyniuka miał i to na celu, by w takiej sprawie – oczywistej zarówno jego, jak moim zdaniem – działać wspólnie, ponad wszelkimi podziałami. Frasyniuk wiedział – ode mnie, a znamy się, przyjaźnimy i ufamy sobie od bardzo wielu lat – że pomimo wszystkich różnic podejmę wspólne działanie z KOD i że zrobię to choćby dlatego, że właśnie on o to apeluje.

Ani ja, ani Frasyniuk nie mieliśmy świadomości jakiejkolwiek kolizji z planami KOD, który na 9 lipca, w przeddzień naszej demonstracji, zapowiedział inną manifestację. Obaj wiemy, że manifestacja KOD, upamiętniająca postać, czyny i ideały pastora Kinga, jest niezwykle ważnym wydarzeniem. Poza samą ideą ważne są również czas i miejsce – w czasie szczytu NATO Warszawa po prostu nie może pozostać niema. Kolizji ani konfliktu pomiędzy tymi wydarzeniami nie ma.

Oświadczam więc również, że sam zjawię się na ulicach Warszawy zarówno 9, jak 10 lipca. I o to apeluję do warszawiaków, wiedząc, że o to samo prosi ich również Władysław Frasyniuk.

Oświadczam także, że Obywatele RP wraz z innymi grupami skupionymi w Koalicji Organizacji Demokratycznych KODE będą prowadzić demonstracje przed Pałacem Prezydenckim na Krakowskim Przedmieściu. Postanowiliśmy się bowiem uprzeć i zrealizować cele, które tam sobie wyznaczamy. Zamierzamy między innymi zatrzymać smoleńskie szaleństwo – teraz, a nie kiedyś po wyborach. Komitetowi Obrony Demokracji – jak wszystkim, którzy próbują dziś powstrzymać drogę PiS do dyktatury – proponujemy współdziałanie.

Mam nadzieję – wspartą doświadczeniem dotychczasowych protestów i tego, co one już przyniosły – że zatrzymamy chociaż ten ważny tryb PiS-owskiej maszyny propagandowej. Niech to się stanie udziałem wszystkich walczących dzisiaj o polską demokrację. Mam nadzieję spotykać się z uczestnikami ruchu KOD każdego 10 dnia miesiąca.

Jeśli będzie jeszcze trzeba, w smoleńską rocznicę powstrzymamy wspólnie z KOD zwyczajowy już najazd na Warszawę jawnie faszyzujących środowisk narodowych. Na to liczę.

W imieniu grupy Obywateli RP
Paweł Kasprzak

(Visited 775 times, 1 visits today)

One comment on “Krakowskie wraca do Warszawy!

  1. Beata Szarzyńska
    7 lipca 2016

    Podpisuję się pod tym apelem obiema rękami.Będę całym sercem z Wami,ponieważ mieszkam kilkaset km.od Was.Ponadto obowiązki nie pozwalają mi na uczestnictwo.
    Przyznaję,że jestem przerażona tym co wyprawia pis z naszym krajem,nie mogę słuchać tych kłamstw,tego obrażania nas.Nie mogę patrzeć na arogancję tych którym się wydaje,że mogą łamać prawo i konstytucję,że mogą blokować Trybunał Konstytucyjny począwszy od prezydenta, a skończywszy na pośle czy na szeregowym przedstawicielu tej sekty.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.