web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Na bezczelnego

ZNALEZIONE


Krysia Kierebinski, licencja CC-BY-NC-ND https://creativecommons.org/licenses/by/4.0/

Krysia Kierebinski, licencja CC-BY-NC-ND 


27 czerwca, 13:04

Nie zdzierżyłem.

Nasza narodowa telewizja od rana wyskoczyła z sensacyjnym newsem: Niemcy i Francja chcą nam zafundować ‪#‎superpaństwo‬! Żeby przybliżyć widzom i czytelnikom tę demoniczną wizję, przygotowano nawet bulletpointy. Wygląda ten dokument wg. TVP następująco:

1. Kraje członkowskie bez prawa do własnej armii i służb specjalnych.
2. Unifikacja prawa karnego oraz systemu podatkowego.
3. Państwa bez własnej waluty oraz banku centralnego.
4. Jednolity system wizowy.
5. Wspólna polityka zagraniczna względem innych państw oraz organizacji międzynarodowych.
6. Ograniczona rola NATO.

Na swoje nieszczęście, TVP opublikowało też skan tego dokumentu. Z niego wynika, że powyższe punkty to albo nadinterpretacje, albo wręcz bezczelne kłamstwa.

I tak:

Ad 1. W dokumencie jest mowa o _dodatkowych_, _dobrowolnych_ siłach szybkiego reagowania UE. Oraz o corocznych wspólnych spotkaniach ws. zagadnień wywiadowczych. Nie ma ani słowa o likwidacji narodowych armii ani wywiadów. Innymi słowy, bezczelne kłamstwo.

Ad 2. W dokumencie mowa jest o unifikacji polityki karnej w zakresie zwalczania terroryzmu oraz prawa podatkowego w zakresie walki z przekrętami ponadnarodowych korporacji. Nie całe więc prawo karne i nie cała polityka podatkowa.

Ad 3. Po pierwsze, postulaty w tekście dotyczą wyłącznie strefy Euro. Po drugie, nie ma tam ani słowa o eliminacji narodowych mechanizmów, a wręcz jest fragment o konieczności poszanowania różnych koncepcji polityki fiskalnej. Jest mowa o dalszej integracji Eurostrefy, ale też o mocniejszej demokratycznej kontroli stanowisk finansowych.

Ad 4. Postulat w dokumencie dotyczy wspólnego elektronicznego systemu dla krajów bezwizowych, nie zaś wspólnej polityki wizowej, która nota bene już istnieje ze względu na wymogi Schengen.

Ad 5. Niczego takiego nie ma w tekście. Mowa jest wyłącznie o wspólnej polityce obronnej.

Ad 6. W tekście zwrot „NATO” nie pojawia się ani razu.

Link do oryginału, jakby ktoś chciał mnie sprawdzić:

Wygląda więc na to, że nasza telewizja narodowa, używając tak im bliskiej frazeologii, bezczelnie łże.

 

Wypowiedź znaleziona na Facebooku.

(Visited 516 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 6 lipca 2016 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko), Z ZIEMI WOLSKIEJ and tagged , , , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.