web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Szwedzkie media o Marszu Godności

"Piękny widok ogólny", fot. Joanna Roqueblave

Fot. Joanna Roqueblave

„Tysiące protestujących przeciwko projektowi ustawy antyaborcyjnej”

Tysiące osób wyszło dziś na ulice stolicy Polski, Warszawy, by zaprotestować przeciwko projektowi ustawy, która w praktyce oznacza całkowity zakaz aborcji.  Projekt ma poparcie rządzącej partii Prawo i Sprawiedliwość. Protest został zorganizowany przez powstałą na Facebooku grupę Dziewuchy Dziewuchom, która od początku roku zdobyła sto tysięcy członkiń (…)

Rocznie wykonuje się w Polsce około dwóch tysięcy legalnych aborcji, jednak według oceny organizacji kobiecych sto – sto pięćdziesiąt tysięcy kobiet wyjeżdża, by poddać się zabiegowi za granicą.

Dziennik Dagens Nyheter

Przeciwnicy aborcji lansują swój projekt przy poparciu bardzo w Polsce wpływowego Kościoła Katolickiego. Wejście ustawy w życie oznaczałoby zaostrzenie i tak bardzo już surowego prawa, dopuszczając aborcję jedynie w sytuacji gdy ciąża zagraża życiu kobiety.

Szwedzkie Radio, Sveriges Radio

W roku 2014 dokonano w Polsce 977 legalnych aborcji. W Szwecji, w tym czasie, 36.600.

Popołudniówka Aftonbladet

(Visited 424 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.