web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Wolni od nienawiści

"Białystok wolny od nienawiści", 11-06-2016

„Białystok wolny od nienawiści”, 11-06-2016

W sobotę 11 czerwca białostoczanie, zjednoczeni hasłem „Białystok wolny od nienawiści”, przemaszerowali przez miasto. Nie była to akcja partyjna, lecz oddolna, do której skłonił mieszkańców Białegostoku kwietniowy wybryk „Kościoła podlaskiego”, który zorganizował razem z nacjonalistami uroczystą mszę w bazylice i przemarsz pod Teatr Dramatyczny im. Węgierki, w którym grano spektakl „Biała siła, czarna pamięć” na podstawie książki Marcina Kąckiego. Najwyraźniej białostoczanie mają dość – i nie ma się czemu dziwić.

– Mówię do państwa w języku polskim, gdyż chcę być zrozumiały. Jest to pierwszy język zachodni, jaki poznałem za moim rodzimym językiem białoruskim. – Zachęcał do udziału w marszu światowej sławy podlaski artysta-malarz Leon Tarasewicz. – Pamiętajcie także, że Chrystus nie był blondynem z błękitnymi oczami, ale miał śniadą cerę, miał czarne oczy, czarne włosy. A pierwszymi uchodźcami była święta rodzina. Będąc katolikami i prawosławnymi pamiętajcie, żeby lubić siebie samego tak, jak bliźniego – dodaje.

Chciałbym podziękować w tym miejscu wszystkim Koderom którzy pojawili sie na akcji „Białystok wolny od nienawiści”.
Dzięki kazdemu z Was ta akcja nabrała wyjątkowego znaczenia – pokazaliśmy ze mimo różnic poglądów, wieku i przekonań ideologicznych Wszyscy nie zgadzamy sie na mowę nienawiści w naszym mieście.
Dziekuje Wam bardzo za to ze byliście tego dnia razem z nami i ponad podziałami zamanifestowalismy swoja otwartość na innych ludzi.
Jesteście najlepsi!

Kuba Grabowiecki

KOD_PODLASKIE_BIAŁYSTOK

 

Galeria „Białystok wolny od nienawiści” (11-06-2016)

 

(Źródła zdjęć: Normalny Białystok, Kuba Grabowiecki, Ewa Apraksin, Eliza Kasperuk)

 

Patrz też:

Białystok wolny od nienawiści. Nowa koalicja („Kurier Poranny”)

Miasto bezprawia

Żenada Wstyd Hańba

Blondyna, lat trzydzieści, szuka patriotyzmu. Wymagania: żadne.

Druga śmierć Zamenhofa

Zdejmijcie kominiarki!

I ty możesz zostać krytykiem

Bezwstyd

Bijmy obcych! Albo kogokolwiek!

 

(Visited 270 times, 1 visits today)

One comment on “Wolni od nienawiści

  1. Leonard
    12 czerwca 2016

    Białystok znowu staje się piękny. Nie jest tak strasznie, jakby się mogło wydawać. Zło i głupota są widoczne, starają się być głośne. Trafiają do nieskomplikowanych umysłów. Wszędzie jednak znajduje się coś dobrego, niekrzykliwego może, ale miłego, sympatycznego .Uśmiech, radość i tyle.Brak nienawiści.Aż tyle.Wiwat Białystok!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.