web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

W Polsce panowie bawią się sami!

Magdalena Środa

Ilustracje, dama, atrapa, uleglość, kobieta, fasada

„Maskarada”, Krysia Kierebinski, licencja CC-BY-NC-ND

Para prezydencka staje się po roku symbolem przemian polityczno–obyczajowych w Polsce. On jest posłusznym wykonawcą woli aparatu partyjnego, a właściwie Jarosława Kaczyńskiego, ona… Elegancką Sukienką. On reprezentuje skrajne posłuszeństwo aż do granic upokorzenia. Ona – milczące piękno.

Andrzej Duda sprawuje władzę tak, jakby podpisał kontrakt na wywiązywanie się ze zobowiązań wobec twórcy swego sukcesu. Agata Duda wygląda tak, jakby podpisała kontrakt na noszenie eleganckich ubrań u boku prezydenta.

Kontrakty wypełniane są doskonale i wielu ta rzetelność bardzo się podoba. Stąd zapewne wysokie społeczne zaufanie do prezydenta, bo co prawda własnych obietnic nie wypełnia, ale wszystkie zobowiązania wobec prezesa – z nawiązką. Agata Duda reprezentuje natomiast to, czym powinna być kobieta według PiS: usłużna, niema, nieobecna, elegancka (…)

ONR (Młodzież Wszechpolska itp.) jest ostatnio blisko stowarzyszony z innym ugrupowaniem „czysto męskim”, jakim jest kler i hierarchowie. Ten męski związek krzyża i miecza bardzo niepokoi, choć pewnym pocieszeniem jest, że wszyscy modlą się do Świętej Panienki. Tylko nie jestem pewna, czy Ona akurat im patronuje. W końcu to samotna matka z dzieckiem, bardzo samodzielna (…).

Cały tekst Panowie bawią się sami! w „Gazecie Wyborczej” (25-05-2016)

 

(Visited 180 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 25 maja 2016 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.