web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Przyklejeni do szarości codziennego życia, przeczekamy?

Kategorie, Wyłowione z sieci 2, duże

WYŁOWIONE Z SIECI

 

W moim kraju obywatele oddali władzę człowiekowi, który ich nie lubi i nimi pogardza. Człowiekowi pozbawionemu instynktu moralnego, zakochanemu w sobie narcyzowi; mściwemu, małostkowemu i cynicznemu kombinatorowi, gotowemu kraść cudze zasługi. Człowiekowi cofniętemu cywilizacyjnie, któremu brak zdolności honorowych usuwa z drogi wszelkie przeszkody moralne, przypisane każdej przyzwoitej osobie.
Ten człowiek dobrał sobie – według najgorszej selekcji jakościowej – ludzi służalczych, cynicznych, podstępnych cwaniaków; karierowiczów bez kompetencji i rozumu, dyspozycyjnych w podłości posługaczy, dewiantów i przestępców…
Tak dobrana zgraja, przekupując za przywileje i dobra materialne Kościół Katolicki, umacnia soją władzę kosztem gwałtu wolności obywatelskich, rujnowaniu instytucji państwa prawa, deptaniu autorytetów i niszczeniu gospodarki.
A naród… – w ogromnej części całkiem jest tym niezainteresowany licząc, że zło go ominie, że przyklejony do szarości codziennego życia przeczeka zły czas, a władza go nie zauważy.
Inna, mniejsza grupa, ale wcale niemała, próbuje wykorzystać koniunkturę, przykleić się do podłości i zyskać na znaczeniu i majątku, póki okazja czyni z nich „złodziei”
I tylko nieliczna grupa odważnych Polaków próbuje dać świadectwo prawdzie, uratować kraj przed ruiną, a honor obywateli przed dewaluacją.
Czy kolejny raz „zostanie nam jeno sznur”?

Janusz Nagiecki fb KOD

(Visited 53 times, 1 visits today)

One comment on “Przyklejeni do szarości codziennego życia, przeczekamy?

  1. AnnaTal
    17 maja 2016

    Dokladnie tak samo to widze…

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.