web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Mam odtwarzacz o nazwie Zen. Co robić?

Z takim pytaniem zwrócił się czytelnik do portalu katolickiego Szum z Nieba.
Wydaje się być szczerze zaniepokojony, zakleił słowo taśmą, aby nie wprowadzało zamętu w jego życiu. On przecież wie, że zen to buddyzm i medytacja. A ta, jak wiadomo, jest grzechem. Odpowiedź dostał uspakajającą, ale i tak bardzo mi go żal. Podwójnie; raz, bo te złowieszcze trzy literki są tam pod tą taśmą, on o tym wie i oczyma wyobraźni ciągle je widzi, a dwa; bo komuś udało się go przekonać, że filozofia czy wiara, którą wyznają inni, może być do tego stopnia groźna. A my tu o uchodźcach…

K2

Oto pytanie czytelnika i odpowiedź ojca Remigiusza Racława SJ

 

(Visited 70 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 16 maja 2016 by in FB, MIĘDZY BOGIEM A PRAWDĄ, święte słowa, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.