web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

WYŁOWIONE Z SIECI

Włochy, święto świeckiego państwa

Italia

Jestem katolikiem, ale uprawiam politykę laicką: przysięgałem na Konstytucję, nie na Ewangelię. To nie jest święto dla wszystkich, ale należało wprowadzić to prawo, także kosztem głosów wyborców.

 – Matteo Renzi, premier Włoch, komentując w programie telewizyjnym uchwalone 12 maja prawo o związkach cywilnych, zezwalające na małżeństwa osób jednej płci. Zaś deklarację prawicowych polityków (dlaczego tak się dzieje, że akurat prawica, jak świat szeroki, decyduje się być balastem dla swych społeczeństw?), wzywających burmistrzów miast do „nieposłuszeństwa” i nieodprawiania ceremonii ślubnych par jednopłciowych, premier Włoch skwitował: „Odtąd wybieramy à la carte. Każdy robi to, co mu odpowiada”.

Za: „La Repubblica” 13-05-2016 (wyłowił bh)

(Visited 91 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 14 maja 2016 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.