web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Policja (nie) na posterunku

Gdańsk, kronika „dobrej zmiany”

BLIŹNI/ OBCY

BLIŹNI/ OBCY

(…)- Chyba około godz. 22:30 usłyszeliśmy grupę kibiców idąca do nas. Wyszedłem zobaczyć co się dzieje, przed domem stało kilkanaście osób, szarpali za bramę, którą wcześniej zamknęliśmy na łańcuch. Zaczęli rzucać w nas kamieniami i butelkami. Tak jak staliśmy zaczęliśmy uciekać z domu – dodaje Trajan.

„Następnie chuligani obeszli ogrodzenie i wtargnęli na teren koczowisko demolując mienie Romów, tłukli szyby i wznosili rasistowskie okrzyki. Jak relacjonują mieszkańcy koczowiska w napaści brało udział kilkunastu kiboli w tym dwie kobiety.

Policja pomimo otrzymania wielokrotnych zgłoszeń o możliwości popełnienia przestępstwa na tle rasistowskim podjęła czynności dopiero następnego dnia tj. 12 maja po godz. 11:00. O  groźbach i ataku na mienie Romskie zostali poinformowani funkcjonariusze z VI Komisariatu Policji w Nowym Porcie, pracownik Centrum Wsparcia imigrantów i Imigrantek za każdym razem gdy dzwonił pod 112 był przełączany do komendy obsługującej rejon, w którym znajduje się koczowisko. Ponadto sami Romowie próbowali bezskutecznie powiadomić policję o tym co się dzieje (…)

CAŁY TEKST: www.trojmiasto.info-migrator.pl

(Visited 43 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 13 maja 2016 by in FB, INNY, CZYLI BLIŹNI and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.