web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Gdy anarchiści walczyli z prawdziwą „komuną”, gdzie był wówczas ONR?

Xavier Woliński

jcrop_flagamiedzymiastoowki

Na porządku dziennym pojawiają się we współczesnej Polsce różnego rodzaju grupy, nazwijmy je „rekonstrukcyjne”, które rzekomo wciąż walczą z „komuną”.

ONR i MW, dwie sojusznicze organizacje, są tutaj szczególnie „waleczne” i stoją w pierwszym szeregu walki. „Komuną” dziś dla nich nie są jedynie popłuczyny po PZPR, ale także PO, PZPN, PSL, Palikot, geje, generalnie wszyscy poza nimi samymi… No i oczywiście anarchiści (…)

W wyniku zamieszek 74 osoby zostały ciężko ranne, 2 osoby zginęły. Tak wyglądała walka z „komuną”, drodzy chłopcy z ONR. Pytanie: gdzie byli wówczas „narodowi radykałowie”? Odpowiedź – w prorządowym Zjednoczeniu Patriotycznym „Grunwald”, który popierał stan wojenny i gromił Żydów. Natomiast wódz ówczesnego obozu narodowego, Maciej Giertych, wkrótce potem został doradcą Wojciecha Jaruzelskiego. Sympatia do niego w ruchu narodowo-radykalnym trwa zresztą do dziś. W 2005 roku Młodzież Wszechpolska udzieliła mu poparcia w wyborach prezydenckich. Zasiadał też w Parlamencie Europejskim, gdzie walczył twardo z „eurokomuną” pobierając od niej całkiem ładną pensję.

Tak oto szumowiny, które wspierały poprzedni reżim i „komunę”, teraz, gdy należy walczyć z kapitalizmem, dalej odciągają część ludzi w kierunku walki z, tym razem już zupełnie abstrakcyjną, „komuną”. Wtedy kiedy ludzie naprawdę ginęli na ulicach i walczyli z ZOMO, oni zasiadali na salonach władzy. I teraz oni mają czelność krzyczeć w kierunku anarchistów „przecz z komuną” czy „Raz sierpem, raz młotem czerwoną hołotę”… Warto im przypomnieć skąd się wzięli i kto tu jest naprawdę „komuną” i kto powinien dostać i sierpem i młotem (…)

Xavier Woliński, 2012-04-15

Cały tekst: Centrum Informacji Anarchistycznej

Centrum Informacji Anarchistycznej

Patrz też http://wolnelewo.pl

 

(Visited 547 times, 10 visits today)

One comment on “Gdy anarchiści walczyli z prawdziwą „komuną”, gdzie był wówczas ONR?

 1. kbg
  2 kwietnia 2017

  UAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!.Równie śmiesznego artykułu nie da się chyba napisać.
  >Anarchiści
  >Walka z komuną
  HAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHAHA!!!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.