web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

„Była moc!”, czyli komentarze po Marszu

 

13139190_999260773489073_3624271556152359865_n

Autorka zdjęć, Magdalena Krystyna Motog i Henryk Wujec

A teraz na dobranoc krótki felieton emocjonalny. Widziałam góralskie stroje i na ich widok poleciały łezki. Na dwóch taksówkarzy dwóch zakodowanych. Pozytywna, wielka siła 250 tys ludzi i flagi Polski o długości 400m uniesionej nad głowami, rozpostartej i maszerującej ulicami Warszawy… „Wolny balkon” i balkon Giertycha z Niesiołowskim, niezwykle ważne słowa obu dla Radia Opornik. Na koniec – skromniutki grób prof. Bartoszewskiego na kawałku trawnika, w sąsiedztwie szkaradnego molocha pomnikowego katastrofy smoleńskiej…Dziękuje wszystkim za piękny dzień, za ogromny pakiet Nadzieja +. Co za ogromna ulga… co za dzień, jaka radość. Bardzo dziękuje za wszystkie pozytywne bodźce. Pobyt w Polsce przerósł oczekiwania i moje możliwości fizyczne 😉 Padam szczęśliwa z nadzieją, że zło się odstanie, naprawdę.
Magdalena Krystyna Motog

 

Zainteresowanym rozbieżnościami danych o frekwencji przypomnę sytuację z manifestacji 12 grudnia, gdy jeszcze tego samego dnia wieczorem policja podała informację o 60-65 tysiącach manifestujących (sam zresztą policzyłem ich w pierwszej fazie marszu i było ich wtedy 40 tysięcy, a potem rosło), Następnego dnia, po dobrej zmianie komendanta głównego policji, szacunek obniżył się nagle do 17 tysięcy. To tak a propos dzisiejszych ocen. A już zupełnie poważnie – policja na pewno zna prawdziwe dane, ale ma pewien problem z ich upublicznieniem. To zbyt doświadczeni fachowcy, by nie wiedzieli, jak jest.

Choć nie dotarłem na plac Piłsudskiego, bo musiałem się ewakuować już o 16, przeżywałem dzisiaj wręcz stany euforyczne. To fantastyczny sukces wszystkich uczestników. „Wjadomości” TVP tak zatkało, że nawet nie podali liczebności marszu. Jako zwykły piechur, bezpagonnaja swołocz, dziękuję ludziom, którzy wykonali tak świetną robotę. Nam wystarczyło już tylko przebierać nogami, machać i dmuchać w trąby Smiley smile
Paweł Wimmer

 

Wyszedłem na balkon, rozejrzałem się i pomyślałem, że pojawienie się dziś na marszu w futrze będzie aktem wielkiej determinacji 😉
Marek Strauchold

 

POCZĄTEK KOŃCA.
Admini wywalili mnie z 2 stron pisowskich. Bynajmniej nie za używanie brzydkich wyrazów. Obecnie na stronie „Patriotyczna Polska” nie dyskutują tak jak jeszcze niedawno. To co piszę pozostaje bez inwektyw i bez contr. Po prostu chyba rozumieja że dali sie otumanić oszołomom i zaczynają olewać temat pisu.
ZAŚ PO DZISIEJSZYM MARSZU 250 000 WOLNYCH I ODWAŻNYCH LUDZI CZUJĘ ŻE NASTEPUJE GWAŁTOWNY ZWROT PISLAMU. PISLAMU MOŻE NIE ALE PISU. Kochani. Kościół nie odstąpi tak szybko. Tam także jest duzo oszołomów ale jest więcej madrzejszych ludzi niż w pisie. Jeżeli pis będzie dawał tyły, kościół stanie sie mniej radykalny i poluzuje. Ale my znamy i będziemy pamietac zapędy koscioła… Juz nigdy kk nie będzie tak silny jak był a z czasem podzieli losy kościoła tzw „zachodu”
Stanisław Łukasik

 

13124863_10154164436849812_1153075785447062551_n

 

Zrobiliście to ! Pokazaliście, że jest nas naprawdę wielu, takich dla których wartości europejskie, przestrzeganie prawa, demokracja i podstawowe wartości – wolność, równość, różnorodność są ważne !
Dziękuje, że byliście !!!
Ps.
Przepraszam za wszelkie niedociągnięcia, ale nie miałem na większość z nich niestety wpływu, mam nadzieje, że pomimo tego i tak wam sie podobałoSmiley smile
Jarek Marciniak

 

Co się wydarzyło dzisiaj w Warszawie? Wspólna 250 tyś manifestacja KODu i Opozycji. Procesja która ostatecznie przekonała mnie że Narodowcy są w Polsce folklorem politycznym. Apolityczny piknik europejski. Czat na koszt TVP i podatników jednego z posłów PISu. Duma mnie rozpiera że tak licznie i zdecydowanie przeciwstawiamy się próbie zawłaszenia Polski. Prawda jest po naszej stronie, sukces też przyjdzie.
Stanisław Arciszewski

 

Jestem już w domu. Byłam a Warszawie i był kosmos, Jest wielu takich ludzi jak ja, więc nie jestem nienormalna. Chyba nic mi się nie pomyliło odnośnie naszej demokracji To jest moje zdanie NIGDY WIĘCEJ PIS !!!
Dorota Kamińska

 

13087296_999437623471388_8560294463058893629_n

 

Zainspirowana dzisiejszym marszem Krucjaty Różańcowej oraz pewnej szczególnej grupy pod Bazyliką Świętego Krzyża (którą pozwolę sobie określić jako „profanująco-religijną”), chciałam znaleźć źródła haseł o narodzie wybranym.
I proszę jakie to spójne z naszym dzisiejszym marszem KODu!!!
Przepowiednia Fatimska, przekazana Siostrze Łucji w 1917 r., „Naród polski przejdzie drogę odrodzenia. Po raz pierwszy odczyta i zrealizuje prawdziwe cele ludzkości. Od niego zależeć będzie przyszłość Europy” „W Polsce rozpocznie się odrodzenie świata przez ustrój, który wytworzy nowe prawa”.
Proroctwo św. Malachiasza z 1128 r. podaje: „Polska powstając majestatycznie jak feniks z popiołu, mężnie zrzuci pęta niewoli i stanie się jednym z mocarstw w Europie”.
Dodam jeszcze tylko: 240 tysięcy ludzi na ulicach! Jest Moc!
Kasia Em

 

Dzisiaj w Warszawie, na tej majówce, z tymi ludźmi machającymi przyjaźnie z balkonów, z tym tłumem, cierpliwie przez godzinę czekającym Na Rozdrożu, żeby się uformowało czoło pochodu, zaczęły się kończyć rządy Pana Jarosława. No pasaran. Dzisiaj, z tym tłumem ludzi, wróciła pierwsza Solidarność do Polski. Nie będzie tu Węgier, nie będzie tu Turcji. Tu jest i będzie Polska. Wychodzimy ją sobie. Zielone światło dla Unii, nawet jeśli jest Na Rozdrożu:) Do zobaczenia na kolejnej demonstracji, Dziękujemy Warszawo.
Olga Kubińska

 

 

7 maja upłynął w Warszawie pod znakiem manifestacji. Ulicami stolicy przeszły Parada Schumana, wielotysięczna manifestacja Narodowców i Krucjaty Różańcowej oraz garstka oderwanych od koryta, w wyniku „dobrej zmiany”, KOD-owców, .Nowoczesnych, Platformersów, Ludowców i innej swołoczy „gorszego sortu”. Pozdrawianą wszelako z trybuny honorowej przez „sort lepszy”. Zaobserwowano też spontaniczną, masową kontrmanifestację zorganizowana przez kręgi zbliżone do Instancji Najwyższej, przeciwko knowaniem tych „gorszego sortu”.
Tekst powyższy publikuję jako dowód dla Wielce Szanownej Pani Poseł Krystyny Pawłowicz (która jak najsłuszniej zrugała prezesa Jacka Kurskiego na FB za nierzetelność na powierzonym mu odcinku frontu ideologicznego), że są ludzie którzy potrafią dać świadectwo prawdzie.
Dla ścisłości dodam, że pani w ciemnych okularach uwidocznionej na trzecim zdjęciu do kontrmanifestacji zaliczać nie należy bowiem jej sort nie został zweryfikowany.
Zbigniew Wąsik

13173878_999437630138054_2836427389115797184_n

(Visited 197 times, 2 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.