web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

WYŁOWIONE Z SIECI: Uliczna erystyka

w sieci_svg

Mój dzisiejszy urobek komunikacyjny, jaki był rezultatem rozmowy z drugim człowiekiem, szedł nieco wbrew zasadom erystyki spisanej przez znanego gdańszczanina jako podręcznik przyszpilania adwersarza.
Otóż umówiłem się z przyjaciółmi w miejscu X na rozdawanie konstytucji i ostatnie zbieranie podpisów pod obywatelskim projektem ustawy o TK. Obok stały duże samochody policyjne.
Przechodziłem obok grupy, z której szczególnie jeden pan wykrzyczał do mnie złorzecząc żeby mnie i przyjaciół („komunistyczną hołotę”) pozamykali ci policjanci w samochodach i wywieźli gdzieś daleko i na długo.
Podszedłem do tego pana i przedstawiłem się. Zapytałem się grzecznie i bez napięcia w głosie czy skoro nie znamy się i on nie wie czy jestem człowiekiem nikczemnym czy nie, to dlaczego aż tak bardzo chce mnie ukarać (wywózka daleko i na długo!) i czy nie wystarczy mu, że nazywa mnie „komunistyczną hołotą” do czego ma pełne prawo, skoro jest o tym przekonany – dodałem.
Staliśmy twarzą w twarz. To trudna pozycja negocjacyjna.
– Ten wasz KOD to tylko wojna z tego będzie, powiedział już obniżonym tonem.
– Wie pan, ja tego nie wiem, ale czas może pokazać, że spotkamy się po tej samej stronie. Widzę, że pan przyjezdny, a skąd jeśli wolno dopytać?
– Z Gliwic
– To ja panu życzę spokojnego powrotu i pozostańmy przy tym, że jestem „komunistyczną hołotą”, ale już bez złorzeczenia, co pan na to? (i wyciągnąłem rękę w jego kierunku)
Zlekceważył gest, dołączył do grupy turystów i zniknął.
Kiedy wracałem do domu i opuszczałem nasz namiot gdzie mieliśmy pod nim stół z konstytucjami, balonikami, Dekoderami i ciastami własnego wyrobu dopadł mnie ten gość.
Podał rękę, powiedział „przepraszam pana” i pognał do grupy, którą musiał opuścić w pośpiechu.
To się wydarzyło.

Dariusz Ciupiński, fb (2016-05-03)

 

(Visited 135 times, 2 visits today)

2 comments on “WYŁOWIONE Z SIECI: Uliczna erystyka

  1. maryq
    7 maja 2016

    Piękny happy end. Różnijmy się, ale nienawiść trawi jak ogień.

  2. wicha
    8 maja 2016

    Wspaniałe podejście, dowód na to, że agresja budzi agresję, no chyba, że trafi na mądrego ludzia. Winszuję, to mój styl…….

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 7 maja 2016 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.