web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Biała siła pod sąd

Doniesienia

Joanna Klimowicz, Biała siła czeka na sąd. Efekt trzyletniego śledztwa białostockiej prokuratury

Po trzech latach od słynnego „Idziemy po was” ministra Sienkiewicza prokuratura postawiła 102 faszyzującym kibicom białostockim 200 zarzutów.

Gros zatrzymanych to kibice Jagiellonii Białystok powiązani z ruchem neonazistowskim. Mieli działać w zorganizowanej grupie przestępczej. Kierowali nią Adam S. ps. „Staszyn”, Tomasz P. ps. „Dragon” i Sebastian Ś. ps. „Buben”.

„Staszynowi” i paru innym prok. Masłowski zarzuca czerpanie korzyści z nierządu, posiadanie broni palnej bez zezwolenia, bójki, handel narkotykami. Dowody, m.in. zawartość komputerów, pozwoliły też postawić im zarzuty propagowania ustroju faszystowskiego lub nawoływania do nienawiści na tle różnic narodowościowych i rasowych.

Na zdjęciach hajlują w miejscach publicznych – na białostockim osiedlu, na neonazistowskim koncercie w stodole pod miastem w 2012 r. Na banerze znak Polski Walczącej, obok napis Blood & Honour – to międzynarodowa przestępcza organizacja neonazistowska, w Polsce obecna od 2005 r.

Prokurator próbował zrozumieć to absurdalne połączenie. Pytał podejrzanych: – Co to jest według ciebie nazizm?

– Rasistowsko-patriotyczne przekonania – odpowiadali.

A gdy drążył: – No, że jestem homofobem.
(…)

Pytam prok. Masłowskiego o postępy w śledztwie. Jest stropiony, czeka na przydział, bo nowa władza robi roszady w prokuraturze. Masłowski nie wie, komu podlega, jaki wydział i jaka prokuratura prowadzi śledztwo – które jest zawieszone.
(…)

Za: Gazeta Wyborcza

 

Patrz też: Miasto bezprawia. O książce Marcina Kąckiego Białystok. Biała siła, czarna pamięć.

(Visited 145 times, 4 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.