web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Dlaczego ważny jest 1 Maja?

Partia Razem zorganizowała w niedzielę w Gdańsku manifestację z okazji Święta Pracy 1 Maja. Jeden z jej liderów Adrian Zandberg, powiedział:

(…) lekcja, którą warto przypomnieć w Święto Pracy tutaj, w Gdańsku. Bo wiele osób nie pamięta, jak wiele z postulatów, o które walczyli robotnicy z sierpnia 1980 roku – to były postulaty socjalne, pracownicze. Robotnicy w sierpniu 1980 walczyli o prawa socjalne, a nie tylko o demokratyczne. Robotnicy w 1980 roku nie walczyli o umowy śmieciowe czy o to, żeby pracodawca mógł wyrzucić z pracy za założenie związku zawodowego. Nie walczyli o to, żeby znaczna część pracowników zarabiała poniżej minimum socjalnego. To dzień, żeby przypomnieć, że wielu z obietnic wolna i demokratyczna Polska nie spełniła. To jest dzień dla uczczenia pracowników, którzy oddali życie za prawo do ośmiogodzinnego dnia pracy, za prawo urlopu wypoczynkowego, zdrowotnego. To dzień, żeby przypomnieć, że prawa pracownicze trzeba sobie wywalczyć, a nie dostaje się ich za darmo.

Za: „Gazeta Wyborcza”, Trójmiasto

(Visited 39 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 1 maja 2016 by in FB, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged , , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.