web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Dobra wola PiS, czyli zgódźcie się na złamanie Konstytucji, bo jeszcze możecie.

Złożony w Sejmie projekt ustawy o Trybunale Konstytucyjnym jest aktem dobrej woli ze strony PiS – oświadczył szef MSWiA Mariusz Błaszczak.

Według złożonego przez PiS projektu rozprawa w pełnym składzie wymagałaby udziału co najmniej 11 z 15 sędziów TK, a zasada rozpatrywania spraw według kolejności wpływu nie dotyczyłaby m.in. wniosków ws. ustawy o TK. Projekt dotyczy, jak można przeczytać w opisie na sejmowych stronach internetowych „określenia właściwości i ustroju Trybunału Konstytucyjnego, zasad postępowania przed TK, zasad i trybu orzekania oraz wykonywania orzeczeń”.

Źródło: PAPRzeczpospolita

Złożony projekt jest częściowym wycofaniem się z poprzedniego, choć cel pozostaje ten sam: przetrącić kręgosłup Trybunałowi. Pomóc miałaby w tym opozycja, dzięki magii słowa „kompromis”. „Akt dobrej woli” Partii  jest czynem bardzo szlachetnym, ale co to oznacza? Że PiS mógłby złożyć gorszy projekt, ale tego nie zrobił, żeby udobruchać opozycję? Że mógłby w ogóle projektu nie składać, tylko wydawać dekrety? Strach pomyleć, co będzie, kiedy PiS zacznie kierować się złą wolą.

(bh)

 

(Visited 56 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 30 kwietnia 2016 by in FB, Trybunał Konstytucyjny, Z ZIEMI WOLSKIEJ and tagged .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.