web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Dosyć!

2kk

Właśnie się okazuje, że gorszym sortem jest teraz każdy przyzwoity, uczciwy, inteligentny człowiek…. Teraz napuszczają nas na Żydów, chociaż prawie wszyscy są na emigracji. Potem będą napuszczali na brunetów, łysych, blondynów i szpakowatych, ogolonych i nieogolonych.

Może do jasnej cholery opamiętajcie się, roztrząsacze g……, nie będziecie nas wszystkich ochlapywać tylko dlatego, że macie jakieś schizy i zahamowania! Wynoście się w kosmos, tylko poza orbitę ziemską! Nigdy nie byłam na żadnym stanowisku i nie walczę o nie. Nie byłam i nie jestem „dzieckiem resortowym”, chociaż znam takie osoby. Jedni są sympatyczni i „normalni”, inni są zarozumiałymi bufonami. To zależy chyba od wychowania, a nie od zawodu i pozycji rodziców czy dziadków. Jestem emerytką, walczę o przeżycie i o spokojny byt w wolnym, demokratycznym państwie. Dosyć stalinowskiego zamordyzmu, skłócania i obrabiania tyłków !!!!!! DOSYĆ DO JASNEJ CHOROBY!!!!!!!! Mam przyjaciół Żydów, kocham ich i lubię. Żadne napaści ze strony partii, której nazwy nie wymienię, mojego zdania na ten temat nie zmienią !!!!!! Mam znajomych i przyjaciół Niemców, Rosjan, Ormian, Czechów i Słowaków, Serbów, Czarnogórców i Chorwatów! Mam też znajomych muzułmanów (Bośniaków).

Nikogo nie nienawidzę. To członkowie i sympatycy partii, której nazwy nadal nie wymieniam, nienawidzą, chociaż biegają do kościoła, bywa że łapią hostię w locie i mienią się prawdziwymi Polakami-katolikami. A gdzie katolickie miłosierdzie?

W dodatku oskarża się nas o nienawiść do Polski. To dla mnie najgorsza obraza, więc uwaga, bo mogę naprawdę stracić cierpliwość i …. walnąć kogoś torbą, jak moja ulubiona dziennikarka!

To właśnie my, drugi sort, naprawdę kochamy nasz kraj i nic w nim nie psujemy! Kochamy Polskę wolną i demokratyczną, a nie uciśnioną i zawłaszczoną! Niech nikt nam nie próbuje niczego wmawiać, bo i tak nie uwierzymy!

Ewa Oranowska-Wróbel, tłumaczka języków bałkańskich i rosyjskiego, mieszka w Warszawie.

 

(Visited 46 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 26 kwietnia 2016 by in obyczaje, Z ZIEMI WOLSKIEJ.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.