web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Być człowiekiem

Polskie protesty wobec przyjęcia uchodźców szerokim echem rozchodzą się po całej Europie tworząc o nas nowy stereotyp. Są jednak tacy, którzy go przełamują. Pisze o nich Gazeta Wyborcza a my, mając bezpośredni kontakt z udzielającą wywiadu Panią Ewą Marią, zamieszczamy zdjęcia.

EwaMaria 1

Pani Ewa Maria, bohaterka artykułu z uchodźcą z Syrii. Zdjęcie dzięki jej uprzejmości.

EwaMaria 2

Pani Ewa Maria ze swymi podopiecznymi i współpracownikami. Zdjęcie dzięki jej uprzejmości.

W Berlinie i na polsko-niemieckim pograniczu mnóstwo Polek pomaga uciekinierom. Wszystkie mówią to samo: „Teraz trzeba się wstydzić, że się jest Polakiem”. Te dziewczyny są wspaniałe. Hania Hakiel zabiera uchodźców do Polski na święta. Magda Więsko zorganizowała zbiórkę rowerów. Ania Alboth wciągnęła pół Polski w akcję zbierania darów. Monika zrobiła wystawę zdjęć z drogi, którą przeszli. Lucy zaprasza na grilla dla uchodźców i mieszkańców swojej przygranicznej wioski… To samo robią Niemcy. Zaraz jadę do wioski, w której wyremontowano domek dla informatyka z Syrii. Mieszkańcy wystąpią jako poręczyciele, by mógł sprowadzić rodzinę. To są wspaniałe akcje. Prawdziwa pomoc to nie tylko dawanie pieniędzy, ale przede wszystkim serce.

 

Wywiad ukazał się w Gazecie Wyborczej pt. Polacy, spełnijcie swój obowiązek! Polska wolontariuszka opowiada o pomocy uchodźcom w Berlinie

Więcej o Pani Ewie Marii na jej blogu

(Visited 100 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 26 kwietnia 2016 by in INNY, CZYLI BLIŹNI, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko).

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.