web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Białystok: Zamenhof do wymiany, czyli „dobrej zmiany” ciąg dalszy

Cen

Centrum im. Ludwika Zamenhofa ma połączyć się z Białostockim Ośrodkiem Kultury. Taki pomysł przedstawił na konwencie radnych zastępca prezydenta miasta Rafał Rudnicki. Protestują przeciw temu członkowie PO.

Centrum im. Ludwika Zamenhofa zostało wyłączone z Białostockiego Ośrodka Kultury w 2011 r. Jego ideą jest upowszechnianie dorobku kulturowego i historycznego wielokulturowego miasta, budowanie płaszczyzny dialogu kulturowego i tolerancji, a także popularyzowanie postaci i dzieła Ludwika Zamenhofa. Teraz powstał pomysł, by obie instytucje znowu połączyć(…). – Nie ma naszej zgody na likwidację tej placówki – mówi o CLZ przewodniczący klubu PO w białostockiej radzie miasta Zbigniew Nikitorowicz, który nazywa projekt uchwały „skandalicznym” i „bulwersującym”. Podkreślał, że Centrum to jedna z najważniejszych miejskich instytucji.

Radni Platformy zaznaczali przy tym, że Białystok ma problem z nacjonalizmem, a właśnie CLZ realizuje najwięcej projektów i warsztatów dotyczących tolerancji oraz przedstawiających wielokulturową przeszłość miasta(…)

Za: bialystokonline

Niedawno opozycyjny klub prezydenta opuścił jego szef, Marcin Szczudło i wstąpił do klubu PiS. Rafał Rudnicki, pomysłodawca projektu rozwiązania CLZ, to również radny z klubu prezydenta miasta, Taduesza Truskolaskiego, ale być może i jemu pozostawanie w opozycji się przykrzy i woli grać w rządzącej drużynie. Szkoda, że ofiarą ambicji radnego pada Zamenhof.

(bh)

(Visited 70 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.