web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Prawda proboszcza

Po której stronie stoisz? Po stronie KOD-u czy po stronie prawdy?

– zapytał wiernych ksiądz prałat Tadeusz Żdanuk z parafii św. Rocha w Białymstoku, podczas mszy w szóstą rocznicę katastrofy smoleńskiej (10 kwietnia 2016 roku).

 

Krótka piłka, a nawet kilka:

– „Likwidujemy Żydów” – tak nazywała się Deklaracja ONR z 1938 roku

– przed wojną ONR otwarcie wzorował się na włoskich faszystach

– w czasie 2 wojny światowej Hitler zlikwidował parę milionów Żydów

– dzisiaj członkowie ONR podczas manifestacji w różnych miastach Polski hajlują z uśmiechem na ustach i wydzierają mordy, krzycząc, że walczą z panowaniem żydowskim oraz że chcą wielkiej Polski chrześcijańskiej

– 16 kwietnia 2016 roku kuria białostocka organizuje uroczystę mszę dla ONR w białostockiej bazylice, zaś rektor Politechniki Białostockiej każe się chować ciemnoskórym studentom, żeby nie drażnili bogobojnych faszystów. Ci zaś idą pod teatr i protesują przeciwko sztuce, opartej na książce, która opisuje m.in. bandyckie ataki, pobicia i morderstwa dokonywane przez skinów w Białymstoku, a także tragedię Żydów z Podlasia, wywożonych do obozów koncentracyjnych przez Niemców, a tu i ówdzie masakrowanych przez swoich polskich sąsiadów..

Moje pytanie do pana Żdanuka jest takie: po czyjej stronie stoisz? Katów czy ofiar?

Bartosz Hlebowicz

 

nazi-ONRzdanuk_big

(Visited 787 times, 4 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 21 kwietnia 2016 by in BEZ SKRUPUŁÓW, HISTORIA, INNY, CZYLI BLIŹNI, MIĘDZY BOGIEM A PRAWDĄ, Z ZIEMI WOLSKIEJ and tagged , .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.