web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Kolejna tragedia na morzu Śródziemnym

18-04-2016

Około 400 imigrantów, głównie z Somalii, zaginęło na Morzu Śródziemnym podczas przeprawy z Egiptu do Włoch – podały brytyjskie media. Informacje te potwierdził częściowo prezydent Włoch Sergio Mattarella mówiąc o kolejnej tragedii na morzu.

Według BBC udało się uratować około 30 migrantów z 4 łodzi. Los pozostałych jest nieznany. Dziś, w dniu pierwszej rocznicy zatonięcia łodzi na Morzu Śródziemnym z kilkuset imigrantami, prezydent Mattarella podczas ceremonii w Rzymie oświadczył, że do refleksji skłania „kolejna tragedia na Morzu Śródziemnym, do której dzisiaj doszło”.

Według ekspertów wszystko wskazuje na to, że najbardziej uczęszczanym szlakiem migracyjnym staje się ponownie Morze Śródziemne, przez które płynąć będą ludzie wysyłani do Włoch przez przemytników z wybrzeży Libii. Obecnie zintensyfikowali oni przerzut ludzi w obawie, że wraz z nadziejami na stopniowe przywracanie stabilizacji w tym ogarniętym chaosem kraju zaostrzone zostaną kontrole na jego brzegach.

Kilkaset tysięcy imigrantów czeka na brzegu

W ośrodkach dla uchodźców i azylantów w całych Włoszech jest już niemal komplet – informuje włoskie Ministerstwo Spraw Wewnętrznych. Przebywa w nich obecnie 111 tysięcy osób. Międzynarodowe organizacje informują, że na wybrzeżach Libii gotowych do odpłynięcia do Włoch jest kilkaset tysięcy migrantów.

Od początku tego roku do Włoch przybyły 24 tysiące imigrantów. To dwa razy więcej niż w tym samym czasie w 2015 r. Włoska agencja prasowa Ansa pisze o coraz większym zaniepokojeniu MSW z powodu raptownego wzrostu napływu imigrantów. Nie ma już wśród nich uchodźców z Syrii, co wiąże się z zamknięciem szlaku bałkańskiego i porozumieniem Unii z Turcją w sprawie odsyłania ludzi.

Za: Gazeta Wyborcza

(Visited 52 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 18 kwietnia 2016 by in FB, INNY, CZYLI BLIŹNI, MONDO CANE – PIESKI ŚWIAT.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.