web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Pan Andrzej i foczki

Może i pan Andrzej nie jest prezydentem wszystkich Polaków, ale z wybranymi obywatelami, a raczej obywatelkami, a w każdym razie wirtualnymi obywatelkami, ma bardzo dobre stosunki. Choć zapewne mogłyby być jeszcze lepsze.

„Zawsze starałem się być blisko ludzi”, powtarzał pan Andrzej w kampanii wyborczej. I aktywnie stara się potwierdzać swoje słowa: przed ekranem komputera, gdy rodzina już śpi, on wciąż niezłomnie dyżuruje i ćwiczy palce między jednym a drugim podpisem.

Niestety, nie ma wsparcia w swoich pracownikach, raz po raz rzucających mu kłody pod nogi. Kiedy dziennikarka „Gazety Wyborczej” chciała upewnić się, że rozmówki pana Andrzeja z Foczką, Ruchadełkiem leśnym i innymi sympatycznymi wirtualnymi istotami pomagają kształtować ciepły wizerunek prezydenta, Biuro prasowe pana Andrzeja wyjaśniło, wprawdzie uprzejmie, ale nie do końca satysfakcjonująco:

„Uprzejmie informujemy, że informacje dotyczące sposobu prowadzenia prywatnego konta [Prezydenta RP] na portalu społecznościowym (…) nie stanowią informacji publicznych”.

Informacje dotyczące sposobu prowadzenia prywatnego nie stanowią informacji publicznych… Czy dobrze rozumiem? Chodzi o to, że informacje prywatne nie są informacjami publicznymi? Jest to myśl kapitalna, rewolucyjna nawet. Ale co to są informacje prywatne? Informacje urzędników pana Andrzeja? Czy w tym tajemniczym zdaniu zawarta jest sugestia, że urzędnicy pana Andrzeja posiadają jakieś informacje nt. sposobów prowadzenia (się) pana Andrzeja i jego kontaktów z wirtualnymi obywatelkami, ale zachowują je dla siebie?

Jeszcze nie wszystko rozumiemy, jeszcze pisowska nowomowa nie wszystkim weszła do głów, ale spokojnie, nauczymy się.

Bartosz Hlebowicz

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Information

This entry was posted on 15 kwietnia 2016 by in BEZ SKRUPUŁÓW, MOIM ZDANIEM, Z ZIEMI WOLSKIEJ.

Kategorie

License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.