web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Trybunał, kurwa!

wylowione8-bh

Mam prośbę do tłumaczy polskich, chodzi mi o tłumaczenie z polskiego na nasze. Otóż, po wizycie w warsztacie samochodowym (musiałam czekać godzinę) nawiązałam kontakt slowny z Polakami tam zatrudnionymi. Okazało się, że głosowali na Kukiza. Od słowa do słowa przeszło do TK,Trójpodziału władzy (to ja) a oni w kółko………’k…….złodzieje’. I ja im mówię, chłopaki, TK to taki sąd nad sądami, a wiecie, że oni nie posługują sie kodeksami? żadnymi, nawet karnymi, oni tylko się k….. Konstytucją posługują, ten TK to ma za zadanie, żeby ci, co są k….. u żłobu nie nakradli nad miarę. Cisza………… Tak się spojrzeli……. normalnie zgłupieli. Wyjechałam w ciszy. I tak pomyślałam, że może warto byłoby w prostych słowach (w UK urzędy mają dwie wersje ulotek) od początku napisać, co to jest ten KOD i o co chodzi z tą Demokracją, ale tak, by pracownik warsztatu zrozumiał. Edukacja dorosłych, tych, którzy kartę wyborczą mają w ręku, jest ważna.

Jola KD, D.ok – projekty (13-04-2016)

(Visited 107 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Information

This entry was posted on 13 kwietnia 2016 by in obyczaje, WYŁOWIONE Z SIECI (i nie tylko) and tagged .

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.