web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

List poparcia dla Lecha Wałęsy

profil1

Szanowny Panie Prezydencie,

My, Polacy mieszkający poza granicami kraju, zrzeszeni w organizacji DOK – Democracy is OK, działającej na rzecz obrony młodej polskiej demokracji, którą cieszymy się dzięki Pańskiej heroicznej postawie, chcemy wesprzeć Pana w tych ciężkich chwilach. W latach osiemdziesiątych był Pan i pozostaje nadal naszym bohaterem. To były trudne czasy, ale  Pana odwaga dawała wielu Polakom nadzieję, że kiedyś przeminą. I tak też się stało, gdy doprowadził Pan do powstania wolnego kraju.

Zdajemy sobie sprawę, że niektórym politykom złej woli chodzi o zniszczenie Wałęsy jako człowieka i jako bohatera narodowego, ale bardziej jeszcze o podważenie legitymizacji Trzeciej Rzeczypospolitej jako rzekomego tworu służb specjalnych PRL. Taką absurdalną wizję najnowszej historii Polski można odczytać chociażby w wypowiedziach  polityków obozu rządzacego i triumfalnych w tonie felietonach sprzyjających im dziennikarzy.

My, Polacy “gorszego sortu”, skupieni w DOK, uważamy, że działania obecnych władz szkodzą Polsce, demokracji i niszczą wizerunek naszego kraju na arenie międzynarodowej.

Zgadzamy się też, że bez względu na to, czego się dowiemy, jacy eksperci będą się wypowiadać, jak wielka fala nienawiści  zostanie wylana – jedno się nie zmieni: to dzięki Panu mieliśmy dwadzieścia pięć lat wolnej, demokratycznej Polski.  Za to jesteśmy i zawsze będziemy Panu wdzięczni.

Jako organizacja zrzeszająca Polaków mieszkających poza granicami kraju mamy świadomość, że nieodzowne jest informowanie społeczności międzynarodowej o oszczerczej kampanii, jakiej stał się Pan ofiarą. Wystosowalismy w tej sprawie list do posłów Parlamentu Europejskiego z prośbą o wydanie rezolucji uznającej Pana historyczną rolę w obaleniu komunizmu i potępiającej nagonkę na Pana w naszym kraju. Kopię listu przekazujemy na Pana ręce.

Jesteśmy z Panem, Panie Prezydencie,
Członkowie DOK – Democracy is OK.

(Visited 61 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Information

This entry was posted on 7 marca 2016 by in DOKumenty.

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.