web analytics

DOK – Democracy is OK

„Ja, zwykły, szary człowiek, taki jak wy, wzywam was wszystkich – nie czekajcie dłużej. Trzeba zmienić tę władzę jak najszybciej, zanim doszczętnie zniszczy nasz kraj; zanim całkowicie pozbawi nas wolności”. – Piotr Szczęsny, "szary człowiek" (19.10.2017)

Kompromis, czyli szantaż (07-03-2016)

Europoseł Kazimierz Michał Ujazdowski rzekomo wymyślił kompromis w sprawie Trybunału Konstytucyjnego, który PiS z walnym udziałem prezydenta Dudy, usiłuje sparaliżować. Kompromis miałby polegać na tym, że Trybunał, wbrew prawu, pozwoli orzekać trzem wybranym przez PiS sędziom, a tych, którzy zostali prawidłowo wybrani przez poprzedni Sejm, będzie wpuszczał na zwalniane z czasem miejsca przez innych sędziów.

Dowodem, jak poważny jest to pomysł, ma być fakt, że poseł rozmawiał o nim z samym Prezesem Polski przez bitą godzinę! Ujazdowskiemu chyba pomyliła się kolejność. Oto, jak powinno być: najpierw prawidłowo wcześniej wybrani sędziowie – plus oczywiście podpis pana Andrzeja Dudy, a potem nowi, gdy będą się zwalniały  miejsca. W przeciwnym razie „kompromis” Ujazdowskiego jest tylko kolejnym PiSowskim szantażem i zagraniem pod publiczkę: widzicie, większość proponuje rozwiązanie ugodowe, a mniejszość je odrzuca. Oczywiście Trybunał Konstytucyjny i opozycja nie mają prawa godzić się na taki „kompromis” – doceniam godzinę poświęconą temu zagadnieniu przez posła Ujazdowskiego i pana Kaczyńskiego, ale to nie są rzeczy, które się ustala w rozmowach między politykami, nawet jeśli miałby uczestniczyć w nich sam Prezes Polski. Te kwestie są precyzyjnie określone przez Konstytucję Polski i ustawę o Trybunale. Wystarczy się tego trzymać i żadne kompromisy nie będą potrzebne. Pierwszy krok należy do pana Andrzeja, który musi tylko złożyć jeden podpis (a właściwie trzy), tyle że tym razem pod właściwym dokumentem. I na tym właśnie polega prawdziwy problem.

(bh)

http://wyborcza.pl/1,75478,19728205,trybunal-konstytucyjny-europosel-pis-kaczynski-mysli-o-rozwiazaniu.html

(Visited 45 times, 1 visits today)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

Kategorie

Najpopularniejsze:


License:

This work is licensed under a Creative Commons Attribution-NoDerivatives 4.0 International License.

W blog Democracy is OK D.OK zamieszczamy teksty, których tematyka jest zgodna z ideami wyrazonymi w naszym Manifescie, jednak za tresc artykulow i wyrazone w nich opinie odpowiedzialni są tylko i wylącznie ich autorzy.